Fransk-Norsk oversettelse av affirmer

 
 

affirmer som verb
InfinitivPresent participlePartisipp
affirmeraffirmantaffirmé
Indikativ
1. Presens
jeaffirme
tuaffirmes
il; elleaffirme
nsaffirmons
vsaffirmez
ils; ellesaffirment
8. Presens perfektum
jeai affirmé
tuas affirmé
il; ellea affirmé
nsavons affirmé
vsavez affirmé
ils; ellesont affirmé
2. Preteritum (Fortid)
jeaffirmais
tuaffirmais
il; elleaffirmait
nsaffirmions
vsaffirmiez
ils; ellesaffirmaient
9. Preteritum perfektum (Pluskvamperfektum)
jeavais affirmé
tuavais affirmé
il; elleavait affirmé
nsavions affirmé
vsaviez affirmé
ils; ellesavaient affirmé
4a. Presens futurum
jeaffirmerai
tuaffirmeras
il; elleaffirmera
nsaffirmerons
vsaffirmerez
ils; ellesaffirmeront
11a. Preteritum futurum
jeaurai affirmé
tuauras affirmé
il; elleaura affirmé
nsaurons affirmé
vsaurez affirmé
ils; ellesauront affirmé
Simple past
jeaffirmai
tuaffirmas
il; elleaffirma
nsaffirmâmes
vsaffirmâtes
ils; ellesaffirmèrent
Past perfect
jeeus affirmé
tueus affirmé
il; elleeut affirmé
nseûmes affirmé
vseûtes affirmé
ils; elleseurent affirmé
Kondisjonalis
5. Presens futurum perfektum (Kondisjonalis I)
jeaffirmerais
tuaffirmerais
il; elleaffirmerait
nsaffirmerions
vsaffirmeriez
ils; ellesaffirmeraient
12. Preteritum futurum perfektum (Kondisjonalis II)
jeaurais affirmé
tuaurais affirmé
il; elleaurait affirmé
nsaurions affirmé
vsauriez affirmé
ils; ellesauraient affirmé
Konjunktiv
6. Presens
jeaffirme
tuaffirmes
il; elleaffirme
nsaffirmions
vsaffirmiez
ils; ellesaffirment
13. Presens perfektum
jeaie affirmé
tuaies affirmé
il; elleait affirmé
nsayons affirmé
vsayez affirmé
ils; ellesaient affirmé
Preteritum (Fortid)
jeaffirmasse
tuaffirmasses
il; elleaffirmât
nsaffirmassions
vsaffirmassiez
ils; ellesaffirmassent
Preteritum perfektum (Pluskvamperfektum)
jeeusse affirmé
tueusses affirmé
il; elleeût affirmé
nseussions affirmé
vseussiez affirmé
ils; elleseussent affirmé
Imperativ
Bekreftende
tuaffirme
nsaffirmons
vsaffirmez
Dine siste søk