Fransk-Norsk oversettelse av former

Oversettelse av ordet former fra fransk til norsk, med synonymer, antonymer, verbbøying, uttale, anagrammer og eksempler på bruk.

former på norsk

former
généralverb bli til, forme
  éducationverb utdanne
  caractèreverb forme, skape
  objetsverb forme, gi form
  constituerverb bli til, grunne, utgjøre, forme, sammensette
Synonymer for former
Liknende ord

 
 

former som verb
InfinitivPresent participlePartisipp
formerformantformé
Indikativ
1. Presens
jeforme
tuformes
il; elleforme
nsformons
vsformez
ils; ellesforment
8. Presens perfektum
jeai formé
tuas formé
il; ellea formé
nsavons formé
vsavez formé
ils; ellesont formé
2. Preteritum (Fortid)
jeformais
tuformais
il; elleformait
nsformions
vsformiez
ils; ellesformaient
9. Preteritum perfektum (Pluskvamperfektum)
jeavais formé
tuavais formé
il; elleavait formé
nsavions formé
vsaviez formé
ils; ellesavaient formé
4a. Presens futurum
jeformerai
tuformeras
il; elleformera
nsformerons
vsformerez
ils; ellesformeront
11a. Preteritum futurum
jeaurai formé
tuauras formé
il; elleaura formé
nsaurons formé
vsaurez formé
ils; ellesauront formé
Simple past
jeformai
tuformas
il; elleforma
nsformâmes
vsformâtes
ils; ellesformèrent
Past perfect
jeeus formé
tueus formé
il; elleeut formé
nseûmes formé
vseûtes formé
ils; elleseurent formé
Kondisjonalis
5. Presens futurum perfektum (Kondisjonalis I)
jeformerais
tuformerais
il; elleformerait
nsformerions
vsformeriez
ils; ellesformeraient
12. Preteritum futurum perfektum (Kondisjonalis II)
jeaurais formé
tuaurais formé
il; elleaurait formé
nsaurions formé
vsauriez formé
ils; ellesauraient formé
Konjunktiv
6. Presens
jeforme
tuformes
il; elleforme
nsformions
vsformiez
ils; ellesforment
13. Presens perfektum
jeaie formé
tuaies formé
il; elleait formé
nsayons formé
vsayez formé
ils; ellesaient formé
Preteritum (Fortid)
jeformasse
tuformasses
il; elleformât
nsformassions
vsformassiez
ils; ellesformassent
Preteritum perfektum (Pluskvamperfektum)
jeeusse formé
tueusses formé
il; elleeût formé
nseussions formé
vseussiez formé
ils; elleseussent formé
Imperativ
Bekreftende
tuforme
nsformons
vsformez
Dine siste søk