Fransk-Norsk oversettelse av formuler

Oversettelse av ordet formuler fra fransk til norsk, med synonymer, antonymer, verbbøying, uttale, anagrammer og eksempler på bruk.

formuler på norsk

formuler
généralverb formulere, verbalisere, utrykke i ord
  exprimerverb formulere, utrykke med ord
Synonymer for formuler
Liknende ord

 
 

formuler som verb
InfinitivPresent participlePartisipp
formulerformulantformulé
Indikativ
1. Presens
jeformule
tuformules
il; elleformule
nsformulons
vsformulez
ils; ellesformulent
8. Presens perfektum
jeai formulé
tuas formulé
il; ellea formulé
nsavons formulé
vsavez formulé
ils; ellesont formulé
2. Preteritum (Fortid)
jeformulais
tuformulais
il; elleformulait
nsformulions
vsformuliez
ils; ellesformulaient
9. Preteritum perfektum (Pluskvamperfektum)
jeavais formulé
tuavais formulé
il; elleavait formulé
nsavions formulé
vsaviez formulé
ils; ellesavaient formulé
4a. Presens futurum
jeformulerai
tuformuleras
il; elleformulera
nsformulerons
vsformulerez
ils; ellesformuleront
11a. Preteritum futurum
jeaurai formulé
tuauras formulé
il; elleaura formulé
nsaurons formulé
vsaurez formulé
ils; ellesauront formulé
Simple past
jeformulai
tuformulas
il; elleformula
nsformulâmes
vsformulâtes
ils; ellesformulèrent
Past perfect
jeeus formulé
tueus formulé
il; elleeut formulé
nseûmes formulé
vseûtes formulé
ils; elleseurent formulé
Kondisjonalis
5. Presens futurum perfektum (Kondisjonalis I)
jeformulerais
tuformulerais
il; elleformulerait
nsformulerions
vsformuleriez
ils; ellesformuleraient
12. Preteritum futurum perfektum (Kondisjonalis II)
jeaurais formulé
tuaurais formulé
il; elleaurait formulé
nsaurions formulé
vsauriez formulé
ils; ellesauraient formulé
Konjunktiv
6. Presens
jeformule
tuformules
il; elleformule
nsformulions
vsformuliez
ils; ellesformulent
13. Presens perfektum
jeaie formulé
tuaies formulé
il; elleait formulé
nsayons formulé
vsayez formulé
ils; ellesaient formulé
Preteritum (Fortid)
jeformulasse
tuformulasses
il; elleformulât
nsformulassions
vsformulassiez
ils; ellesformulassent
Preteritum perfektum (Pluskvamperfektum)
jeeusse formulé
tueusses formulé
il; elleeût formulé
nseussions formulé
vseussiez formulé
ils; elleseussent formulé
Imperativ
Bekreftende
tuformule
nsformulons
vsformulez
Dine siste søk