Fransk-Norsk oversettelse av généraliser

Oversettelse av ordet généraliser fra fransk til norsk, med synonymer, antonymer, verbbøying, uttale, anagrammer og eksempler på bruk.

généraliser på norsk

généraliser
généralverb generalisere
Synonymer for généraliser
Liknende ord

 
 

généraliser som verb
InfinitivPresent participlePartisipp
généralisergénéralisantgénéralisé
Indikativ
1. Presens
jegénéralise
tugénéralises
il; ellegénéralise
nsgénéralisons
vsgénéralisez
ils; ellesgénéralisent
8. Presens perfektum
jeai généralisé
tuas généralisé
il; ellea généralisé
nsavons généralisé
vsavez généralisé
ils; ellesont généralisé
2. Preteritum (Fortid)
jegénéralisais
tugénéralisais
il; ellegénéralisait
nsgénéralisions
vsgénéralisiez
ils; ellesgénéralisaient
9. Preteritum perfektum (Pluskvamperfektum)
jeavais généralisé
tuavais généralisé
il; elleavait généralisé
nsavions généralisé
vsaviez généralisé
ils; ellesavaient généralisé
4a. Presens futurum
jegénéraliserai
tugénéraliseras
il; ellegénéralisera
nsgénéraliserons
vsgénéraliserez
ils; ellesgénéraliseront
11a. Preteritum futurum
jeaurai généralisé
tuauras généralisé
il; elleaura généralisé
nsaurons généralisé
vsaurez généralisé
ils; ellesauront généralisé
Simple past
jegénéralisai
tugénéralisas
il; ellegénéralisa
nsgénéralisâmes
vsgénéralisâtes
ils; ellesgénéralisèrent
Past perfect
jeeus généralisé
tueus généralisé
il; elleeut généralisé
nseûmes généralisé
vseûtes généralisé
ils; elleseurent généralisé
Kondisjonalis
5. Presens futurum perfektum (Kondisjonalis I)
jegénéraliserais
tugénéraliserais
il; ellegénéraliserait
nsgénéraliserions
vsgénéraliseriez
ils; ellesgénéraliseraient
12. Preteritum futurum perfektum (Kondisjonalis II)
jeaurais généralisé
tuaurais généralisé
il; elleaurait généralisé
nsaurions généralisé
vsauriez généralisé
ils; ellesauraient généralisé
Konjunktiv
6. Presens
jegénéralise
tugénéralises
il; ellegénéralise
nsgénéralisions
vsgénéralisiez
ils; ellesgénéralisent
13. Presens perfektum
jeaie généralisé
tuaies généralisé
il; elleait généralisé
nsayons généralisé
vsayez généralisé
ils; ellesaient généralisé
Preteritum (Fortid)
jegénéralisasse
tugénéralisasses
il; ellegénéralisât
nsgénéralisassions
vsgénéralisassiez
ils; ellesgénéralisassent
Preteritum perfektum (Pluskvamperfektum)
jeeusse généralisé
tueusses généralisé
il; elleeût généralisé
nseussions généralisé
vseussiez généralisé
ils; elleseussent généralisé
Imperativ
Bekreftende
tugénéralise
nsgénéralisons
vsgénéralisez
Dine siste søk