Fransk-Norsk oversettelse av invectiver

Oversettelse av ordet invectiver fra fransk til norsk, med synonymer, antonymer, verbbøying, uttale, anagrammer og eksempler på bruk.

invectiver på norsk

invectiver
désapprobationverb rase mot
Synonymer for invectiver
Liknende ord

 
 

invectiver som verb
InfinitivPresent participlePartisipp
invectiverinvectivantinvectivé
Indikativ
1. Presens
jeinvective
tuinvectives
il; elleinvective
nsinvectivons
vsinvectivez
ils; ellesinvectivent
8. Presens perfektum
jeai invectivé
tuas invectivé
il; ellea invectivé
nsavons invectivé
vsavez invectivé
ils; ellesont invectivé
2. Preteritum (Fortid)
jeinvectivais
tuinvectivais
il; elleinvectivait
nsinvectivions
vsinvectiviez
ils; ellesinvectivaient
9. Preteritum perfektum (Pluskvamperfektum)
jeavais invectivé
tuavais invectivé
il; elleavait invectivé
nsavions invectivé
vsaviez invectivé
ils; ellesavaient invectivé
4a. Presens futurum
jeinvectiverai
tuinvectiveras
il; elleinvectivera
nsinvectiverons
vsinvectiverez
ils; ellesinvectiveront
11a. Preteritum futurum
jeaurai invectivé
tuauras invectivé
il; elleaura invectivé
nsaurons invectivé
vsaurez invectivé
ils; ellesauront invectivé
Simple past
jeinvectivai
tuinvectivas
il; elleinvectiva
nsinvectivâmes
vsinvectivâtes
ils; ellesinvectivèrent
Past perfect
jeeus invectivé
tueus invectivé
il; elleeut invectivé
nseûmes invectivé
vseûtes invectivé
ils; elleseurent invectivé
Kondisjonalis
5. Presens futurum perfektum (Kondisjonalis I)
jeinvectiverais
tuinvectiverais
il; elleinvectiverait
nsinvectiverions
vsinvectiveriez
ils; ellesinvectiveraient
12. Preteritum futurum perfektum (Kondisjonalis II)
jeaurais invectivé
tuaurais invectivé
il; elleaurait invectivé
nsaurions invectivé
vsauriez invectivé
ils; ellesauraient invectivé
Konjunktiv
6. Presens
jeinvective
tuinvectives
il; elleinvective
nsinvectivions
vsinvectiviez
ils; ellesinvectivent
13. Presens perfektum
jeaie invectivé
tuaies invectivé
il; elleait invectivé
nsayons invectivé
vsayez invectivé
ils; ellesaient invectivé
Preteritum (Fortid)
jeinvectivasse
tuinvectivasses
il; elleinvectivât
nsinvectivassions
vsinvectivassiez
ils; ellesinvectivassent
Preteritum perfektum (Pluskvamperfektum)
jeeusse invectivé
tueusses invectivé
il; elleeût invectivé
nseussions invectivé
vseussiez invectivé
ils; elleseussent invectivé
Imperativ
Bekreftende
tuinvective
nsinvectivons
vsinvectivez
Dine siste søk