Fransk-Norsk oversettelse av irradier

Oversettelse av ordet irradier fra fransk til norsk, med synonymer, antonymer, verbbøying, uttale, anagrammer og eksempler på bruk.

irradier på norsk

irradier
médecineverb bestråle
Synonymer for irradier
Liknende ord

 
 

irradier som verb
InfinitivPresent participlePartisipp
irradierirradiantirradié
Indikativ
1. Presens
jeirradie
tuirradies
il; elleirradie
nsirradions
vsirradiez
ils; ellesirradient
8. Presens perfektum
jeai irradié
tuas irradié
il; ellea irradié
nsavons irradié
vsavez irradié
ils; ellesont irradié
2. Preteritum (Fortid)
jeirradiais
tuirradiais
il; elleirradiait
nsirradiions
vsirradiiez
ils; ellesirradiaient
9. Preteritum perfektum (Pluskvamperfektum)
jeavais irradié
tuavais irradié
il; elleavait irradié
nsavions irradié
vsaviez irradié
ils; ellesavaient irradié
4a. Presens futurum
jeirradierai
tuirradieras
il; elleirradiera
nsirradierons
vsirradierez
ils; ellesirradieront
11a. Preteritum futurum
jeaurai irradié
tuauras irradié
il; elleaura irradié
nsaurons irradié
vsaurez irradié
ils; ellesauront irradié
Simple past
jeirradiai
tuirradias
il; elleirradia
nsirradiâmes
vsirradiâtes
ils; ellesirradièrent
Past perfect
jeeus irradié
tueus irradié
il; elleeut irradié
nseûmes irradié
vseûtes irradié
ils; elleseurent irradié
Kondisjonalis
5. Presens futurum perfektum (Kondisjonalis I)
jeirradierais
tuirradierais
il; elleirradierait
nsirradierions
vsirradieriez
ils; ellesirradieraient
12. Preteritum futurum perfektum (Kondisjonalis II)
jeaurais irradié
tuaurais irradié
il; elleaurait irradié
nsaurions irradié
vsauriez irradié
ils; ellesauraient irradié
Konjunktiv
6. Presens
jeirradie
tuirradies
il; elleirradie
nsirradiions
vsirradiiez
ils; ellesirradient
13. Presens perfektum
jeaie irradié
tuaies irradié
il; elleait irradié
nsayons irradié
vsayez irradié
ils; ellesaient irradié
Preteritum (Fortid)
jeirradiasse
tuirradiasses
il; elleirradiât
nsirradiassions
vsirradiassiez
ils; ellesirradiassent
Preteritum perfektum (Pluskvamperfektum)
jeeusse irradié
tueusses irradié
il; elleeût irradié
nseussions irradié
vseussiez irradié
ils; elleseussent irradié
Imperativ
Bekreftende
tuirradie
nsirradions
vsirradiez
Dine siste søk