Fransk-Norsk oversettelse av vulgariser

Oversettelse av ordet vulgariser fra fransk til norsk, med synonymer, antonymer, verbbøying, uttale, anagrammer og eksempler på bruk.

vulgariser på norsk

vulgariser
simplifierverb popularisere
  nouvellesverb popularisere, spre
Synonymer for vulgariser
Liknende ord

 
 

vulgariser som verb
InfinitivPresent participlePartisipp
vulgariservulgarisantvulgarisé
Indikativ
1. Presens
jevulgarise
tuvulgarises
il; ellevulgarise
nsvulgarisons
vsvulgarisez
ils; ellesvulgarisent
8. Presens perfektum
jeai vulgarisé
tuas vulgarisé
il; ellea vulgarisé
nsavons vulgarisé
vsavez vulgarisé
ils; ellesont vulgarisé
2. Preteritum (Fortid)
jevulgarisais
tuvulgarisais
il; ellevulgarisait
nsvulgarisions
vsvulgarisiez
ils; ellesvulgarisaient
9. Preteritum perfektum (Pluskvamperfektum)
jeavais vulgarisé
tuavais vulgarisé
il; elleavait vulgarisé
nsavions vulgarisé
vsaviez vulgarisé
ils; ellesavaient vulgarisé
4a. Presens futurum
jevulgariserai
tuvulgariseras
il; ellevulgarisera
nsvulgariserons
vsvulgariserez
ils; ellesvulgariseront
11a. Preteritum futurum
jeaurai vulgarisé
tuauras vulgarisé
il; elleaura vulgarisé
nsaurons vulgarisé
vsaurez vulgarisé
ils; ellesauront vulgarisé
Simple past
jevulgarisai
tuvulgarisas
il; ellevulgarisa
nsvulgarisâmes
vsvulgarisâtes
ils; ellesvulgarisèrent
Past perfect
jeeus vulgarisé
tueus vulgarisé
il; elleeut vulgarisé
nseûmes vulgarisé
vseûtes vulgarisé
ils; elleseurent vulgarisé
Kondisjonalis
5. Presens futurum perfektum (Kondisjonalis I)
jevulgariserais
tuvulgariserais
il; ellevulgariserait
nsvulgariserions
vsvulgariseriez
ils; ellesvulgariseraient
12. Preteritum futurum perfektum (Kondisjonalis II)
jeaurais vulgarisé
tuaurais vulgarisé
il; elleaurait vulgarisé
nsaurions vulgarisé
vsauriez vulgarisé
ils; ellesauraient vulgarisé
Konjunktiv
6. Presens
jevulgarise
tuvulgarises
il; ellevulgarise
nsvulgarisions
vsvulgarisiez
ils; ellesvulgarisent
13. Presens perfektum
jeaie vulgarisé
tuaies vulgarisé
il; elleait vulgarisé
nsayons vulgarisé
vsayez vulgarisé
ils; ellesaient vulgarisé
Preteritum (Fortid)
jevulgarisasse
tuvulgarisasses
il; ellevulgarisât
nsvulgarisassions
vsvulgarisassiez
ils; ellesvulgarisassent
Preteritum perfektum (Pluskvamperfektum)
jeeusse vulgarisé
tueusses vulgarisé
il; elleeût vulgarisé
nseussions vulgarisé
vseussiez vulgarisé
ils; elleseussent vulgarisé
Imperativ
Bekreftende
tuvulgarise
nsvulgarisons
vsvulgarisez
Dine siste søk