Italiensk-Norsk oversettelse av abolire

Oversettelse av ordet abolire fra italiensk til norsk, med synonymer, antonymer, verbbøying, uttale, anagrammer og eksempler på bruk.

abolire på norsk

abolire
leggiverb avskaffe, annullere, oppheve, oppløse
  annullareverb annullere, oppheve, oppløse, avskaffe
Synonymer for abolire
Liknende ord

 
 

abolire som verb
InfinitivPresent participlePartisipp
abolireabolenteabolito
Indikativ
1. Presens
ioabolisco
tuabolisci
luiabolisce
noiaboliamo
voiabolite
loroaboliscono
8. Presens perfektum
ioho abolito
tuhai abolito
luiha abolito
noiabbiamo abolito
voiavete abolito
lorohanno abolito
2. Preteritum (Fortid)
ioabolivo
tuabolivi
luiaboliva
noiabolivamo
voiabolivate
loroabolivano
9. Preteritum perfektum (Pluskvamperfektum)
ioavevo abolito
tuavevi abolito
luiaveva abolito
noiavevamo abolito
voiavevate abolito
loroavevano abolito
4a. Presens futurum
ioabolirò
tuabolirai
luiabolirà
noiaboliremo
voiabolirete
loroaboliranno
11a. Preteritum futurum
ioavrò abolito
tuavrai abolito
luiavrà abolito
noiavremo abolito
voiavrete abolito
loroavranno abolito
Simple past
ioabolii
tuabolisti
luiabolì
noiabolimmo
voiaboliste
loroabolirono
Past perfect
ioebbi abolito
tuavesti abolito
luiebbe abolito
noiavemmo abolito
voiaveste abolito
loroebbero abolito
Kondisjonalis
5. Presens futurum perfektum (Kondisjonalis I)
ioabolirei
tuaboliresti
luiabolirebbe
noiaboliremmo
voiabolireste
loroabolirebbero
12. Preteritum futurum perfektum (Kondisjonalis II)
ioavrei abolito
tuavresti abolito
luiavrebbe abolito
noiavremmo abolito
voiavreste abolito
loroavrebbero abolito
Subjunctive
6. Present
ioabolisca
tuabolisca
luiabolisca
noiaboliamo
voiaboliate
loroaboliscano
13. Perfect
ioabbia abolito
tuabbia abolito
luiabbia abolito
noiabbiamo abolito
voiabbiate abolito
loroabbiano abolito
Imperfect
ioabolissi
tuabolissi
luiabolisse
noiabolissimo
voiaboliste
loroabolissero
Pluperfect indic. or Past perfect
ioavessi abolito
tuavessi abolito
luiavesse abolito
noiavessimo abolito
voiaveste abolito
loroavessero abolito
Imperative
Affirmative
tuabolisci
luiabolisca
noiaboliamo
voiabolite
loroaboliscano
Dine siste søk