Italiensk-Norsk oversettelse av congedarsi

Oversettelse av ordet congedarsi fra italiensk til norsk, med synonymer, antonymer, verbbøying, uttale, anagrammer og eksempler på bruk.

congedarsi på norsk

congedarsi
militareverb dimme, bli avskjediget
Liknende ord

 
 

congedarsi som verb
InfinitivPresent participlePartisipp
congedarsicongedantesicongedato
Indikativ
1. Presens
iocongedo
tucongedi
luicongeda
noicongediamo
voicongedate
lorocongedano
8. Presens perfektum
iosono congedato
tusei congedato
luiè congedato
noisiamo congedati
voisiete congedati
lorosono congedati
2. Preteritum (Fortid)
iocongedavo
tucongedavi
luicongedava
noicongedavamo
voicongedavate
lorocongedavano
9. Preteritum perfektum (Pluskvamperfektum)
ioero congedato
tueri congedato
luiera congedato
noieravamo congedati
voieravate congedati
loroerano congedati
4a. Presens futurum
iocongederò
tucongederai
luicongederà
noicongederemo
voicongederete
lorocongederanno
11a. Preteritum futurum
iosarò congedato
tusarai congedato
luisarà congedato
noisaremo congedati
voisarete congedati
lorosaranno congedati
Simple past
iocongedai
tucongedasti
luicongedò
noicongedammo
voicongedaste
lorocongedarono
Past perfect
iofui congedato
tufosti congedato
luifu congedato
noifummo congedati
voifoste congedati
lorofurono congedati
Kondisjonalis
5. Presens futurum perfektum (Kondisjonalis I)
iocongederei
tucongederesti
luicongederebbe
noicongederemmo
voicongedereste
lorocongederebbero
12. Preteritum futurum perfektum (Kondisjonalis II)
iosarei congedato
tusaresti congedato
luisarebbe congedato
noisaremmo congedati
voisareste congedati
lorosarebbero congedati
Subjunctive
6. Present
iocongedi
tucongedi
luicongedi
noicongediamo
voicongediate
lorocongedino
13. Perfect
iosia congedato
tusia congedato
luisia congedato
noisiamo congedati
voisiate congedati
lorosiano congedati
Imperfect
iocongedassi
tucongedassi
luicongedasse
noicongedassimo
voicongedaste
lorocongedassero
Pluperfect indic. or Past perfect
iofossi congedato
tufossi congedato
luifosse congedato
noifossimo congedati
voifoste congedati
lorofossero congedati
Imperative
Affirmative
tucongedati
luicongedi
noicongediamoci
voicongedatevi
lorocongedino
Dine siste søk