Italiensk-Norsk oversettelse av deformare

Oversettelse av ordet deformare fra italiensk til norsk, med synonymer, antonymer, verbbøying, uttale, anagrammer og eksempler på bruk.

deformare på norsk

deformare
otticaverb forvrenge
  sfigurareverb deformere, vanstelle
  distorcereverb forvri, deformere, forvrenge
Synonymer for deformare
Liknende ord

 
 

deformare som verb
InfinitivPresent participlePartisipp
deformaredeformantedeformato
Indikativ
1. Presens
iodeformo
tudeformi
luideforma
noideformiamo
voideformate
lorodeformano
8. Presens perfektum
ioho deformato
tuhai deformato
luiha deformato
noiabbiamo deformato
voiavete deformato
lorohanno deformato
2. Preteritum (Fortid)
iodeformavo
tudeformavi
luideformava
noideformavamo
voideformavate
lorodeformavano
9. Preteritum perfektum (Pluskvamperfektum)
ioavevo deformato
tuavevi deformato
luiaveva deformato
noiavevamo deformato
voiavevate deformato
loroavevano deformato
4a. Presens futurum
iodeformerò
tudeformerai
luideformerà
noideformeremo
voideformerete
lorodeformeranno
11a. Preteritum futurum
ioavrò deformato
tuavrai deformato
luiavrà deformato
noiavremo deformato
voiavrete deformato
loroavranno deformato
Simple past
iodeformai
tudeformasti
luideformò
noideformammo
voideformaste
lorodeformarono
Past perfect
ioebbi deformato
tuavesti deformato
luiebbe deformato
noiavemmo deformato
voiaveste deformato
loroebbero deformato
Kondisjonalis
5. Presens futurum perfektum (Kondisjonalis I)
iodeformerei
tudeformeresti
luideformerebbe
noideformeremmo
voideformereste
lorodeformerebbero
12. Preteritum futurum perfektum (Kondisjonalis II)
ioavrei deformato
tuavresti deformato
luiavrebbe deformato
noiavremmo deformato
voiavreste deformato
loroavrebbero deformato
Subjunctive
6. Present
iodeformi
tudeformi
luideformi
noideformiamo
voideformiate
lorodeformino
13. Perfect
ioabbia deformato
tuabbia deformato
luiabbia deformato
noiabbiamo deformato
voiabbiate deformato
loroabbiano deformato
Imperfect
iodeformassi
tudeformassi
luideformasse
noideformassimo
voideformaste
lorodeformassero
Pluperfect indic. or Past perfect
ioavessi deformato
tuavessi deformato
luiavesse deformato
noiavessimo deformato
voiaveste deformato
loroavessero deformato
Imperative
Affirmative
tudeforma
luideformi
noideformiamo
voideformate
lorodeformino
Dine siste søk