Fant ingen oversettelse.

Vi fant desverre ikke noen oversettelser for ditt søkeord eclissarsi. Vennligst sørg for at du har stavet ordet riktig.


Husk at du kanskje finner oversettelsen du leter etter hvis du skriver ordet i entall (istede for flertall) eller infinitiv (istede for en bøyd form av et verb) osv..


Hold ut. Vi jobber hardt med å legge til oversettelser som mangler..


Liknende ord

 
 

eclissarsi som verb
InfinitivPresent participlePartisipp
eclissarsieclissantesieclissato
Indikativ
1. Presens
ioeclisso
tueclissi
luieclissa
noieclissiamo
voieclissate
loroeclissano
8. Presens perfektum
iosono eclissato
tusei eclissato
luiè eclissato
noisiamo eclissati
voisiete eclissati
lorosono eclissati
2. Preteritum (Fortid)
ioeclissavo
tueclissavi
luieclissava
noieclissavamo
voieclissavate
loroeclissavano
9. Preteritum perfektum (Pluskvamperfektum)
ioero eclissato
tueri eclissato
luiera eclissato
noieravamo eclissati
voieravate eclissati
loroerano eclissati
4a. Presens futurum
ioeclisserò
tueclisserai
luieclisserà
noieclisseremo
voieclisserete
loroeclisseranno
11a. Preteritum futurum
iosarò eclissato
tusarai eclissato
luisarà eclissato
noisaremo eclissati
voisarete eclissati
lorosaranno eclissati
Simple past
ioeclissai
tueclissasti
luieclissò
noieclissammo
voieclissaste
loroeclissarono
Past perfect
iofui eclissato
tufosti eclissato
luifu eclissato
noifummo eclissati
voifoste eclissati
lorofurono eclissati
Kondisjonalis
5. Presens futurum perfektum (Kondisjonalis I)
ioeclisserei
tueclisseresti
luieclisserebbe
noieclisseremmo
voieclissereste
loroeclisserebbero
12. Preteritum futurum perfektum (Kondisjonalis II)
iosarei eclissato
tusaresti eclissato
luisarebbe eclissato
noisaremmo eclissati
voisareste eclissati
lorosarebbero eclissati
Subjunctive
6. Present
ioeclissi
tueclissi
luieclissi
noieclissiamo
voieclissiate
loroeclissino
13. Perfect
iosia eclissato
tusia eclissato
luisia eclissato
noisiamo eclissati
voisiate eclissati
lorosiano eclissati
Imperfect
ioeclissassi
tueclissassi
luieclissasse
noieclissassimo
voieclissaste
loroeclissassero
Pluperfect indic. or Past perfect
iofossi eclissato
tufossi eclissato
luifosse eclissato
noifossimo eclissati
voifoste eclissati
lorofossero eclissati
Imperative
Affirmative
tueclissati
luieclissi
noieclissiamoci
voieclissatevi
loroeclissino