Fant ingen oversettelse.

Vi fant desverre ikke noen oversettelser for ditt søkeord ghermire. Vennligst sørg for at du har stavet ordet riktig.


Husk at du kanskje finner oversettelsen du leter etter hvis du skriver ordet i entall (istede for flertall) eller infinitiv (istede for en bøyd form av et verb) osv..


Hold ut. Vi jobber hardt med å legge til oversettelser som mangler..


Liknende ord

 
 

ghermire som verb
InfinitivPresent participlePartisipp
ghermireghermenteghermito
Indikativ
1. Presens
ioghermo
tughermi
luigherme
noighermiamo
voighermite
loroghermono
8. Presens perfektum
ioho ghermito
tuhai ghermito
luiha ghermito
noiabbiamo ghermito
voiavete ghermito
lorohanno ghermito
2. Preteritum (Fortid)
ioghermivo
tughermivi
luighermiva
noighermivamo
voighermivate
loroghermivano
9. Preteritum perfektum (Pluskvamperfektum)
ioavevo ghermito
tuavevi ghermito
luiaveva ghermito
noiavevamo ghermito
voiavevate ghermito
loroavevano ghermito
4a. Presens futurum
ioghermirò
tughermirai
luighermirà
noighermiremo
voighermirete
loroghermiranno
11a. Preteritum futurum
ioavrò ghermito
tuavrai ghermito
luiavrà ghermito
noiavremo ghermito
voiavrete ghermito
loroavranno ghermito
Simple past
ioghermii
tughermisti
luighermì
noighermimmo
voighermiste
loroghermirono
Past perfect
ioebbi ghermito
tuavesti ghermito
luiebbe ghermito
noiavemmo ghermito
voiaveste ghermito
loroebbero ghermito
Kondisjonalis
5. Presens futurum perfektum (Kondisjonalis I)
ioghermirei
tughermiresti
luighermirebbe
noighermiremmo
voighermireste
loroghermirebbero
12. Preteritum futurum perfektum (Kondisjonalis II)
ioavrei ghermito
tuavresti ghermito
luiavrebbe ghermito
noiavremmo ghermito
voiavreste ghermito
loroavrebbero ghermito
Subjunctive
6. Present
iogherma
tugherma
luigherma
noighermiamo
voighermiate
loroghermano
13. Perfect
ioabbia ghermito
tuabbia ghermito
luiabbia ghermito
noiabbiamo ghermito
voiabbiate ghermito
loroabbiano ghermito
Imperfect
ioghermissi
tughermissi
luighermisse
noighermissimo
voighermiste
loroghermissero
Pluperfect indic. or Past perfect
ioavessi ghermito
tuavessi ghermito
luiavesse ghermito
noiavessimo ghermito
voiaveste ghermito
loroavessero ghermito
Imperative
Affirmative
tughermi
luigherma
noighermiamo
voighermite
loroghermano