Italiensk-Norsk oversettelse av irritarsi

Oversettelse av ordet irritarsi fra italiensk til norsk, med synonymer, antonymer, verbbøying, uttale, anagrammer og eksempler på bruk.

irritarsi på norsk

irritarsi
comportamentoverb bli forarget, bli opprørt, bli irritert
Synonymer for irritarsi
Liknende ord

 
 

irritarsi som verb
InfinitivPresent participlePartisipp
irritarsiirritantesiirritato
Indikativ
1. Presens
ioirrito
tuirriti
luiirrita
noiirritiamo
voiirritate
loroirritano
8. Presens perfektum
iosono irritato
tusei irritato
luiè irritato
noisiamo irritati
voisiete irritati
lorosono irritati
2. Preteritum (Fortid)
ioirritavo
tuirritavi
luiirritava
noiirritavamo
voiirritavate
loroirritavano
9. Preteritum perfektum (Pluskvamperfektum)
ioero irritato
tueri irritato
luiera irritato
noieravamo irritati
voieravate irritati
loroerano irritati
4a. Presens futurum
ioirriterò
tuirriterai
luiirriterà
noiirriteremo
voiirriterete
loroirriteranno
11a. Preteritum futurum
iosarò irritato
tusarai irritato
luisarà irritato
noisaremo irritati
voisarete irritati
lorosaranno irritati
Simple past
ioirritai
tuirritasti
luiirritò
noiirritammo
voiirritaste
loroirritarono
Past perfect
iofui irritato
tufosti irritato
luifu irritato
noifummo irritati
voifoste irritati
lorofurono irritati
Kondisjonalis
5. Presens futurum perfektum (Kondisjonalis I)
ioirriterei
tuirriteresti
luiirriterebbe
noiirriteremmo
voiirritereste
loroirriterebbero
12. Preteritum futurum perfektum (Kondisjonalis II)
iosarei irritato
tusaresti irritato
luisarebbe irritato
noisaremmo irritati
voisareste irritati
lorosarebbero irritati
Subjunctive
6. Present
ioirriti
tuirriti
luiirriti
noiirritiamo
voiirritiate
loroirritino
13. Perfect
iosia irritato
tusia irritato
luisia irritato
noisiamo irritati
voisiate irritati
lorosiano irritati
Imperfect
ioirritassi
tuirritassi
luiirritasse
noiirritassimo
voiirritaste
loroirritassero
Pluperfect indic. or Past perfect
iofossi irritato
tufossi irritato
luifosse irritato
noifossimo irritati
voifoste irritati
lorofossero irritati
Imperative
Affirmative
tuirritati
luiirriti
noiirritiamoci
voiirritatevi
loroirritino
Dine siste søk