Italiensk-Norsk oversettelse av manifestarsi

Oversettelse av ordet manifestarsi fra italiensk til norsk, med synonymer, antonymer, verbbøying, uttale, anagrammer og eksempler på bruk.

manifestarsi på norsk

manifestarsi
malattiaverb vise seg
Liknende ord

 
 

manifestarsi som verb
InfinitivPresent participlePartisipp
manifestarsimanifestantesimanifestato
Indikativ
1. Presens
iomanifesto
tumanifesti
luimanifesta
noimanifestiamo
voimanifestate
loromanifestano
8. Presens perfektum
iosono manifestato
tusei manifestato
luiè manifestato
noisiamo manifestati
voisiete manifestati
lorosono manifestati
2. Preteritum (Fortid)
iomanifestavo
tumanifestavi
luimanifestava
noimanifestavamo
voimanifestavate
loromanifestavano
9. Preteritum perfektum (Pluskvamperfektum)
ioero manifestato
tueri manifestato
luiera manifestato
noieravamo manifestati
voieravate manifestati
loroerano manifestati
4a. Presens futurum
iomanifesterò
tumanifesterai
luimanifesterà
noimanifesteremo
voimanifesterete
loromanifesteranno
11a. Preteritum futurum
iosarò manifestato
tusarai manifestato
luisarà manifestato
noisaremo manifestati
voisarete manifestati
lorosaranno manifestati
Simple past
iomanifestai
tumanifestasti
luimanifestò
noimanifestammo
voimanifestaste
loromanifestarono
Past perfect
iofui manifestato
tufosti manifestato
luifu manifestato
noifummo manifestati
voifoste manifestati
lorofurono manifestati
Kondisjonalis
5. Presens futurum perfektum (Kondisjonalis I)
iomanifesterei
tumanifesteresti
luimanifesterebbe
noimanifesteremmo
voimanifestereste
loromanifesterebbero
12. Preteritum futurum perfektum (Kondisjonalis II)
iosarei manifestato
tusaresti manifestato
luisarebbe manifestato
noisaremmo manifestati
voisareste manifestati
lorosarebbero manifestati
Subjunctive
6. Present
iomanifesti
tumanifesti
luimanifesti
noimanifestiamo
voimanifestiate
loromanifestino
13. Perfect
iosia manifestato
tusia manifestato
luisia manifestato
noisiamo manifestati
voisiate manifestati
lorosiano manifestati
Imperfect
iomanifestassi
tumanifestassi
luimanifestasse
noimanifestassimo
voimanifestaste
loromanifestassero
Pluperfect indic. or Past perfect
iofossi manifestato
tufossi manifestato
luifosse manifestato
noifossimo manifestati
voifoste manifestati
lorofossero manifestati
Imperative
Affirmative
tumanifestati
luimanifesti
noimanifestiamoci
voimanifestatevi
loromanifestino
Dine siste søk