Engelsk-Svensk oversettelse av flabbergast

Oversettelse av ordet flabbergast fra engelsk til svensk, med synonymer, antonymer, verbbøying, uttale, anagrammer og eksempler på bruk.

flabbergast på svensk

flabbergast
astoundverb slå med häpnad, förbluffa, göra paff, omstörta, lamslå
Synonymer for flabbergast
Avledede ord av flabbergast
Liknende ord

 
 

Definisjoner av flabbergast
verb
1. flabbergast - overcome with amazement; "This boggles the mind!"
  boggle
  surprise cause to be surprised; "The news really surprised me"
 = Synonym    = Antonym    = Relatert ord
flabbergast som verb
InfinitivGerundioPartisipp
(To) flabbergastflabbergastingflabbergasted
Indikativ
1. Presens
iflabbergast
youflabbergast
heflabbergasts
weflabbergast
youflabbergast
theyflabbergast
8. Presens perfektum
ihave flabbergasted
youhave flabbergasted
hehas flabbergasted
wehave flabbergasted
youhave flabbergasted
theyhave flabbergasted
2. Preteritum (Fortid)
iflabbergasted
youflabbergasted
heflabbergasted
weflabbergasted
youflabbergasted
theyflabbergasted
9. Preteritum perfektum (Pluskvamperfektum)
ihad flabbergasted
youhad flabbergasted
hehad flabbergasted
wehad flabbergasted
youhad flabbergasted
theyhad flabbergasted
4a. Presens futurum
iwill flabbergast
youwill flabbergast
hewill flabbergast
wewill flabbergast
youwill flabbergast
theywill flabbergast
11a. Preteritum futurum
iwill have flabbergasted
youwill have flabbergasted
hewill have flabbergasted
wewill have flabbergasted
youwill have flabbergasted
theywill have flabbergasted
Kondisjonalis
5. Presens futurum perfektum (Kondisjonalis I)
iwould flabbergast
youwould flabbergast
hewould flabbergast
wewould flabbergast
youwould flabbergast
theywould flabbergast
12. Preteritum futurum perfektum (Kondisjonalis II)
iwould have flabbergasted
youwould have flabbergasted
hewould have flabbergasted
wewould have flabbergasted
youwould have flabbergasted
theywould have flabbergasted
Konjunktiv
6. Subject
iflabbergast
youflabbergast
heflabbergast
weflabbergast
youflabbergast
theyflabbergast
13. Present perfect
ihave flabbergasted
youhave flabbergasted
hehave flabbergasted
wehave flabbergasted
youhave flabbergasted
theyhave flabbergasted
Preteritum (Fortid)
iflabbergasted
youflabbergasted
heflabbergasted
weflabbergasted
youflabbergasted
theyflabbergasted
Pluperfect
ihad flabbergasted
youhad flabbergasted
hehad flabbergasted
wehad flabbergasted
youhad flabbergasted
theyhad flabbergasted
Imperativ
Bekreftende
youflabbergast
weLet's flabbergast
youflabbergast
Nektende
youdon't flabbergast! (do not flabbergast)
youdon't flabbergast! (do not flabbergast)
Dine siste søk