Fransk-Norsk oversettelse av affaiblir

Oversettelse av ordet affaiblir fra fransk til norsk, med synonymer, antonymer, verbbøying, uttale, anagrammer og eksempler på bruk.

affaiblir på norsk

affaiblir
courageverb bli usikker, vakle
  forceverb forminske, forvikle
  effetverb forringe, skade
  déclarationverb mildne, gjøre utvannet
  santéverb forminske, utmatte, få slappere helse, gjøre kraftløs, gjøre matt
  atténuerverb forminske, gjøre svakere
Synonymer for affaiblir
Liknende ord

 
 

affaiblir som verb
InfinitivPresent participlePartisipp
affaibliraffaiblissantaffaibli
Indikativ
1. Presens
jeaffaiblis
tuaffaiblis
il; elleaffaiblit
nsaffaiblissons
vsaffaiblissez
ils; ellesaffaiblissent
8. Presens perfektum
jeai affaibli
tuas affaibli
il; ellea affaibli
nsavons affaibli
vsavez affaibli
ils; ellesont affaibli
2. Preteritum (Fortid)
jeaffaiblissais
tuaffaiblissais
il; elleaffaiblissait
nsaffaiblissions
vsaffaiblissiez
ils; ellesaffaiblissaient
9. Preteritum perfektum (Pluskvamperfektum)
jeavais affaibli
tuavais affaibli
il; elleavait affaibli
nsavions affaibli
vsaviez affaibli
ils; ellesavaient affaibli
4a. Presens futurum
jeaffaiblirai
tuaffaibliras
il; elleaffaiblira
nsaffaiblirons
vsaffaiblirez
ils; ellesaffaibliront
11a. Preteritum futurum
jeaurai affaibli
tuauras affaibli
il; elleaura affaibli
nsaurons affaibli
vsaurez affaibli
ils; ellesauront affaibli
Simple past
jeaffaiblis
tuaffaiblis
il; elleaffaiblit
nsaffaiblîmes
vsaffaiblîtes
ils; ellesaffaiblirent
Past perfect
jeeus affaibli
tueus affaibli
il; elleeut affaibli
nseûmes affaibli
vseûtes affaibli
ils; elleseurent affaibli
Kondisjonalis
5. Presens futurum perfektum (Kondisjonalis I)
jeaffaiblirais
tuaffaiblirais
il; elleaffaiblirait
nsaffaiblirions
vsaffaibliriez
ils; ellesaffaibliraient
12. Preteritum futurum perfektum (Kondisjonalis II)
jeaurais affaibli
tuaurais affaibli
il; elleaurait affaibli
nsaurions affaibli
vsauriez affaibli
ils; ellesauraient affaibli
Konjunktiv
6. Presens
jeaffaiblisse
tuaffaiblisses
il; elleaffaiblisse
nsaffaiblissions
vsaffaiblissiez
ils; ellesaffaiblissent
13. Presens perfektum
jeaie affaibli
tuaies affaibli
il; elleait affaibli
nsayons affaibli
vsayez affaibli
ils; ellesaient affaibli
Preteritum (Fortid)
jeaffaiblisse
tuaffaiblisses
il; elleaffaiblît
nsaffaiblissions
vsaffaiblissiez
ils; ellesaffaiblissent
Preteritum perfektum (Pluskvamperfektum)
jeeusse affaibli
tueusses affaibli
il; elleeût affaibli
nseussions affaibli
vseussiez affaibli
ils; elleseussent affaibli
Imperativ
Bekreftende
tuaffaiblis
nsaffaiblissons
vsaffaiblissez
Dine siste søk