Fransk-Norsk oversettelse av congédier

Oversettelse av ordet congédier fra fransk til norsk, med synonymer, antonymer, verbbøying, uttale, anagrammer og eksempler på bruk.

congédier på norsk

congédier
travailverb avskjedige, avsette, få sparken [informal]
Synonymer for congédier
Liknende ord

 
 

congédier som verb
InfinitivPresent participlePartisipp
congédiercongédiantcongédié
Indikativ
1. Presens
jecongédie
tucongédies
il; ellecongédie
nscongédions
vscongédiez
ils; ellescongédient
8. Presens perfektum
jeai congédié
tuas congédié
il; ellea congédié
nsavons congédié
vsavez congédié
ils; ellesont congédié
2. Preteritum (Fortid)
jecongédiais
tucongédiais
il; ellecongédiait
nscongédiions
vscongédiiez
ils; ellescongédiaient
9. Preteritum perfektum (Pluskvamperfektum)
jeavais congédié
tuavais congédié
il; elleavait congédié
nsavions congédié
vsaviez congédié
ils; ellesavaient congédié
4a. Presens futurum
jecongédierai
tucongédieras
il; ellecongédiera
nscongédierons
vscongédierez
ils; ellescongédieront
11a. Preteritum futurum
jeaurai congédié
tuauras congédié
il; elleaura congédié
nsaurons congédié
vsaurez congédié
ils; ellesauront congédié
Simple past
jecongédiai
tucongédias
il; ellecongédia
nscongédiâmes
vscongédiâtes
ils; ellescongédièrent
Past perfect
jeeus congédié
tueus congédié
il; elleeut congédié
nseûmes congédié
vseûtes congédié
ils; elleseurent congédié
Kondisjonalis
5. Presens futurum perfektum (Kondisjonalis I)
jecongédierais
tucongédierais
il; ellecongédierait
nscongédierions
vscongédieriez
ils; ellescongédieraient
12. Preteritum futurum perfektum (Kondisjonalis II)
jeaurais congédié
tuaurais congédié
il; elleaurait congédié
nsaurions congédié
vsauriez congédié
ils; ellesauraient congédié
Konjunktiv
6. Presens
jecongédie
tucongédies
il; ellecongédie
nscongédiions
vscongédiiez
ils; ellescongédient
13. Presens perfektum
jeaie congédié
tuaies congédié
il; elleait congédié
nsayons congédié
vsayez congédié
ils; ellesaient congédié
Preteritum (Fortid)
jecongédiasse
tucongédiasses
il; ellecongédiât
nscongédiassions
vscongédiassiez
ils; ellescongédiassent
Preteritum perfektum (Pluskvamperfektum)
jeeusse congédié
tueusses congédié
il; elleeût congédié
nseussions congédié
vseussiez congédié
ils; elleseussent congédié
Imperativ
Bekreftende
tucongédie
nscongédions
vscongédiez
Dine siste søk