Fransk-Norsk oversettelse av endoctriner

Oversettelse av ordet endoctriner fra fransk til norsk, med synonymer, antonymer, verbbøying, uttale, anagrammer og eksempler på bruk.

endoctriner på norsk

endoctriner
politiqueverb indoktrinere
Synonymer for endoctriner
Liknende ord

 
 

endoctriner som verb
InfinitivPresent participlePartisipp
endoctrinerendoctrinantendoctriné
Indikativ
1. Presens
jeendoctrine
tuendoctrines
il; elleendoctrine
nsendoctrinons
vsendoctrinez
ils; ellesendoctrinent
8. Presens perfektum
jeai endoctriné
tuas endoctriné
il; ellea endoctriné
nsavons endoctriné
vsavez endoctriné
ils; ellesont endoctriné
2. Preteritum (Fortid)
jeendoctrinais
tuendoctrinais
il; elleendoctrinait
nsendoctrinions
vsendoctriniez
ils; ellesendoctrinaient
9. Preteritum perfektum (Pluskvamperfektum)
jeavais endoctriné
tuavais endoctriné
il; elleavait endoctriné
nsavions endoctriné
vsaviez endoctriné
ils; ellesavaient endoctriné
4a. Presens futurum
jeendoctrinerai
tuendoctrineras
il; elleendoctrinera
nsendoctrinerons
vsendoctrinerez
ils; ellesendoctrineront
11a. Preteritum futurum
jeaurai endoctriné
tuauras endoctriné
il; elleaura endoctriné
nsaurons endoctriné
vsaurez endoctriné
ils; ellesauront endoctriné
Simple past
jeendoctrinai
tuendoctrinas
il; elleendoctrina
nsendoctrinâmes
vsendoctrinâtes
ils; ellesendoctrinèrent
Past perfect
jeeus endoctriné
tueus endoctriné
il; elleeut endoctriné
nseûmes endoctriné
vseûtes endoctriné
ils; elleseurent endoctriné
Kondisjonalis
5. Presens futurum perfektum (Kondisjonalis I)
jeendoctrinerais
tuendoctrinerais
il; elleendoctrinerait
nsendoctrinerions
vsendoctrineriez
ils; ellesendoctrineraient
12. Preteritum futurum perfektum (Kondisjonalis II)
jeaurais endoctriné
tuaurais endoctriné
il; elleaurait endoctriné
nsaurions endoctriné
vsauriez endoctriné
ils; ellesauraient endoctriné
Konjunktiv
6. Presens
jeendoctrine
tuendoctrines
il; elleendoctrine
nsendoctrinions
vsendoctriniez
ils; ellesendoctrinent
13. Presens perfektum
jeaie endoctriné
tuaies endoctriné
il; elleait endoctriné
nsayons endoctriné
vsayez endoctriné
ils; ellesaient endoctriné
Preteritum (Fortid)
jeendoctrinasse
tuendoctrinasses
il; elleendoctrinât
nsendoctrinassions
vsendoctrinassiez
ils; ellesendoctrinassent
Preteritum perfektum (Pluskvamperfektum)
jeeusse endoctriné
tueusses endoctriné
il; elleeût endoctriné
nseussions endoctriné
vseussiez endoctriné
ils; elleseussent endoctriné
Imperativ
Bekreftende
tuendoctrine
nsendoctrinons
vsendoctrinez
Dine siste søk