Fransk-Norsk oversettelse av modifier

Oversettelse av ordet modifier fra fransk til norsk, med synonymer, antonymer, verbbøying, uttale, anagrammer og eksempler på bruk.

modifier på norsk

modifier
opinionverb revidere, endre
  changerverb endre, forandre, forvaltningsfirma, modifisere
Synonymer for modifier
Liknende ord

 
 

modifier som verb
InfinitivPresent participlePartisipp
modifiermodifiantmodifié
Indikativ
1. Presens
jemodifie
tumodifies
il; ellemodifie
nsmodifions
vsmodifiez
ils; ellesmodifient
8. Presens perfektum
jeai modifié
tuas modifié
il; ellea modifié
nsavons modifié
vsavez modifié
ils; ellesont modifié
2. Preteritum (Fortid)
jemodifiais
tumodifiais
il; ellemodifiait
nsmodifiions
vsmodifiiez
ils; ellesmodifiaient
9. Preteritum perfektum (Pluskvamperfektum)
jeavais modifié
tuavais modifié
il; elleavait modifié
nsavions modifié
vsaviez modifié
ils; ellesavaient modifié
4a. Presens futurum
jemodifierai
tumodifieras
il; ellemodifiera
nsmodifierons
vsmodifierez
ils; ellesmodifieront
11a. Preteritum futurum
jeaurai modifié
tuauras modifié
il; elleaura modifié
nsaurons modifié
vsaurez modifié
ils; ellesauront modifié
Simple past
jemodifiai
tumodifias
il; ellemodifia
nsmodifiâmes
vsmodifiâtes
ils; ellesmodifièrent
Past perfect
jeeus modifié
tueus modifié
il; elleeut modifié
nseûmes modifié
vseûtes modifié
ils; elleseurent modifié
Kondisjonalis
5. Presens futurum perfektum (Kondisjonalis I)
jemodifierais
tumodifierais
il; ellemodifierait
nsmodifierions
vsmodifieriez
ils; ellesmodifieraient
12. Preteritum futurum perfektum (Kondisjonalis II)
jeaurais modifié
tuaurais modifié
il; elleaurait modifié
nsaurions modifié
vsauriez modifié
ils; ellesauraient modifié
Konjunktiv
6. Presens
jemodifie
tumodifies
il; ellemodifie
nsmodifiions
vsmodifiiez
ils; ellesmodifient
13. Presens perfektum
jeaie modifié
tuaies modifié
il; elleait modifié
nsayons modifié
vsayez modifié
ils; ellesaient modifié
Preteritum (Fortid)
jemodifiasse
tumodifiasses
il; ellemodifiât
nsmodifiassions
vsmodifiassiez
ils; ellesmodifiassent
Preteritum perfektum (Pluskvamperfektum)
jeeusse modifié
tueusses modifié
il; elleeût modifié
nseussions modifié
vseussiez modifié
ils; elleseussent modifié
Imperativ
Bekreftende
tumodifie
nsmodifions
vsmodifiez
Dine siste søk