Fransk-Norsk oversettelse av momifier

Oversettelse av ordet momifier fra fransk til norsk, med synonymer, antonymer, verbbøying, uttale, anagrammer og eksempler på bruk.

momifier på norsk

momifier
funéraillesverb mumifisere
Synonymer for momifier
Liknende ord

 
 

momifier som verb
InfinitivPresent participlePartisipp
momifiermomifiantmomifié
Indikativ
1. Presens
jemomifie
tumomifies
il; ellemomifie
nsmomifions
vsmomifiez
ils; ellesmomifient
8. Presens perfektum
jeai momifié
tuas momifié
il; ellea momifié
nsavons momifié
vsavez momifié
ils; ellesont momifié
2. Preteritum (Fortid)
jemomifiais
tumomifiais
il; ellemomifiait
nsmomifiions
vsmomifiiez
ils; ellesmomifiaient
9. Preteritum perfektum (Pluskvamperfektum)
jeavais momifié
tuavais momifié
il; elleavait momifié
nsavions momifié
vsaviez momifié
ils; ellesavaient momifié
4a. Presens futurum
jemomifierai
tumomifieras
il; ellemomifiera
nsmomifierons
vsmomifierez
ils; ellesmomifieront
11a. Preteritum futurum
jeaurai momifié
tuauras momifié
il; elleaura momifié
nsaurons momifié
vsaurez momifié
ils; ellesauront momifié
Simple past
jemomifiai
tumomifias
il; ellemomifia
nsmomifiâmes
vsmomifiâtes
ils; ellesmomifièrent
Past perfect
jeeus momifié
tueus momifié
il; elleeut momifié
nseûmes momifié
vseûtes momifié
ils; elleseurent momifié
Kondisjonalis
5. Presens futurum perfektum (Kondisjonalis I)
jemomifierais
tumomifierais
il; ellemomifierait
nsmomifierions
vsmomifieriez
ils; ellesmomifieraient
12. Preteritum futurum perfektum (Kondisjonalis II)
jeaurais momifié
tuaurais momifié
il; elleaurait momifié
nsaurions momifié
vsauriez momifié
ils; ellesauraient momifié
Konjunktiv
6. Presens
jemomifie
tumomifies
il; ellemomifie
nsmomifiions
vsmomifiiez
ils; ellesmomifient
13. Presens perfektum
jeaie momifié
tuaies momifié
il; elleait momifié
nsayons momifié
vsayez momifié
ils; ellesaient momifié
Preteritum (Fortid)
jemomifiasse
tumomifiasses
il; ellemomifiât
nsmomifiassions
vsmomifiassiez
ils; ellesmomifiassent
Preteritum perfektum (Pluskvamperfektum)
jeeusse momifié
tueusses momifié
il; elleeût momifié
nseussions momifié
vseussiez momifié
ils; elleseussent momifié
Imperativ
Bekreftende
tumomifie
nsmomifions
vsmomifiez
Dine siste søk