Italiensk-Norsk oversettelse av ammollarsi

Oversettelse av ordet ammollarsi fra italiensk til norsk, med synonymer, antonymer, verbbøying, uttale, anagrammer og eksempler på bruk.

ammollarsi på norsk

ammollarsi
abbigliamentoverb bløte, legge i bløt
Liknende ord

 
 

ammollarsi som verb
InfinitivPresent participlePartisipp
ammollarsiammollantesiammollato
Indikativ
1. Presens
ioammollo
tuammolli
luiammolla
noiammolliamo
voiammollate
loroammollano
8. Presens perfektum
iosono ammollato
tusei ammollato
luiè ammollato
noisiamo ammollati
voisiete ammollati
lorosono ammollati
2. Preteritum (Fortid)
ioammollavo
tuammollavi
luiammollava
noiammollavamo
voiammollavate
loroammollavano
9. Preteritum perfektum (Pluskvamperfektum)
ioero ammollato
tueri ammollato
luiera ammollato
noieravamo ammollati
voieravate ammollati
loroerano ammollati
4a. Presens futurum
ioammollerò
tuammollerai
luiammollerà
noiammolleremo
voiammollerete
loroammolleranno
11a. Preteritum futurum
iosarò ammollato
tusarai ammollato
luisarà ammollato
noisaremo ammollati
voisarete ammollati
lorosaranno ammollati
Simple past
ioammollai
tuammollasti
luiammollò
noiammollammo
voiammollaste
loroammollarono
Past perfect
iofui ammollato
tufosti ammollato
luifu ammollato
noifummo ammollati
voifoste ammollati
lorofurono ammollati
Kondisjonalis
5. Presens futurum perfektum (Kondisjonalis I)
ioammollerei
tuammolleresti
luiammollerebbe
noiammolleremmo
voiammollereste
loroammollerebbero
12. Preteritum futurum perfektum (Kondisjonalis II)
iosarei ammollato
tusaresti ammollato
luisarebbe ammollato
noisaremmo ammollati
voisareste ammollati
lorosarebbero ammollati
Subjunctive
6. Present
ioammolli
tuammolli
luiammolli
noiammolliamo
voiammolliate
loroammollino
13. Perfect
iosia ammollato
tusia ammollato
luisia ammollato
noisiamo ammollati
voisiate ammollati
lorosiano ammollati
Imperfect
ioammollassi
tuammollassi
luiammollasse
noiammollassimo
voiammollaste
loroammollassero
Pluperfect indic. or Past perfect
iofossi ammollato
tufossi ammollato
luifosse ammollato
noifossimo ammollati
voifoste ammollati
lorofossero ammollati
Imperative
Affirmative
tuammollati
luiammolli
noiammolliamoci
voiammollatevi
loroammollino
Dine siste søk