Italiensk-Norsk oversettelse av ammortizzare

Oversettelse av ordet ammortizzare fra italiensk til norsk, med synonymer, antonymer, verbbøying, uttale, anagrammer og eksempler på bruk.

ammortizzare på norsk

ammortizzare
affari - finanzeverb amortere
  contabilitàverb avskrive
Synonymer for ammortizzare
Liknende ord

 
 

ammortizzare som verb
InfinitivPresent participlePartisipp
ammortizzareammortizzanteammortizzato
Indikativ
1. Presens
ioammortizzo
tuammortizzi
luiammortizza
noiammortizziamo
voiammortizzate
loroammortizzano
8. Presens perfektum
ioho ammortizzato
tuhai ammortizzato
luiha ammortizzato
noiabbiamo ammortizzato
voiavete ammortizzato
lorohanno ammortizzato
2. Preteritum (Fortid)
ioammortizzavo
tuammortizzavi
luiammortizzava
noiammortizzavamo
voiammortizzavate
loroammortizzavano
9. Preteritum perfektum (Pluskvamperfektum)
ioavevo ammortizzato
tuavevi ammortizzato
luiaveva ammortizzato
noiavevamo ammortizzato
voiavevate ammortizzato
loroavevano ammortizzato
4a. Presens futurum
ioammortizzerò
tuammortizzerai
luiammortizzerà
noiammortizzeremo
voiammortizzerete
loroammortizzeranno
11a. Preteritum futurum
ioavrò ammortizzato
tuavrai ammortizzato
luiavrà ammortizzato
noiavremo ammortizzato
voiavrete ammortizzato
loroavranno ammortizzato
Simple past
ioammortizzai
tuammortizzasti
luiammortizzò
noiammortizzammo
voiammortizzaste
loroammortizzarono
Past perfect
ioebbi ammortizzato
tuavesti ammortizzato
luiebbe ammortizzato
noiavemmo ammortizzato
voiaveste ammortizzato
loroebbero ammortizzato
Kondisjonalis
5. Presens futurum perfektum (Kondisjonalis I)
ioammortizzerei
tuammortizzeresti
luiammortizzerebbe
noiammortizzeremmo
voiammortizzereste
loroammortizzerebbero
12. Preteritum futurum perfektum (Kondisjonalis II)
ioavrei ammortizzato
tuavresti ammortizzato
luiavrebbe ammortizzato
noiavremmo ammortizzato
voiavreste ammortizzato
loroavrebbero ammortizzato
Subjunctive
6. Present
ioammortizzi
tuammortizzi
luiammortizzi
noiammortizziamo
voiammortizziate
loroammortizzino
13. Perfect
ioabbia ammortizzato
tuabbia ammortizzato
luiabbia ammortizzato
noiabbiamo ammortizzato
voiabbiate ammortizzato
loroabbiano ammortizzato
Imperfect
ioammortizzassi
tuammortizzassi
luiammortizzasse
noiammortizzassimo
voiammortizzaste
loroammortizzassero
Pluperfect indic. or Past perfect
ioavessi ammortizzato
tuavessi ammortizzato
luiavesse ammortizzato
noiavessimo ammortizzato
voiaveste ammortizzato
loroavessero ammortizzato
Imperative
Affirmative
tuammortizza
luiammortizzi
noiammortizziamo
voiammortizzate
loroammortizzino
Dine siste søk