Italiensk-Norsk oversettelse av smobilitare

Oversettelse av ordet smobilitare fra italiensk til norsk, med synonymer, antonymer, verbbøying, uttale, anagrammer og eksempler på bruk.

smobilitare på norsk

smobilitare
militareverb demobilisere
Synonymer for smobilitare
Liknende ord

 
 

smobilitare som verb
InfinitivPresent participlePartisipp
smobilitaresmobilitantesmobilitato
Indikativ
1. Presens
iosmobilito
tusmobiliti
luismobilita
noismobilitiamo
voismobilitate
lorosmobilitano
8. Presens perfektum
ioho smobilitato
tuhai smobilitato
luiha smobilitato
noiabbiamo smobilitato
voiavete smobilitato
lorohanno smobilitato
2. Preteritum (Fortid)
iosmobilitavo
tusmobilitavi
luismobilitava
noismobilitavamo
voismobilitavate
lorosmobilitavano
9. Preteritum perfektum (Pluskvamperfektum)
ioavevo smobilitato
tuavevi smobilitato
luiaveva smobilitato
noiavevamo smobilitato
voiavevate smobilitato
loroavevano smobilitato
4a. Presens futurum
iosmobiliterò
tusmobiliterai
luismobiliterà
noismobiliteremo
voismobiliterete
lorosmobiliteranno
11a. Preteritum futurum
ioavrò smobilitato
tuavrai smobilitato
luiavrà smobilitato
noiavremo smobilitato
voiavrete smobilitato
loroavranno smobilitato
Simple past
iosmobilitai
tusmobilitasti
luismobilitò
noismobilitammo
voismobilitaste
lorosmobilitarono
Past perfect
ioebbi smobilitato
tuavesti smobilitato
luiebbe smobilitato
noiavemmo smobilitato
voiaveste smobilitato
loroebbero smobilitato
Kondisjonalis
5. Presens futurum perfektum (Kondisjonalis I)
iosmobiliterei
tusmobiliteresti
luismobiliterebbe
noismobiliteremmo
voismobilitereste
lorosmobiliterebbero
12. Preteritum futurum perfektum (Kondisjonalis II)
ioavrei smobilitato
tuavresti smobilitato
luiavrebbe smobilitato
noiavremmo smobilitato
voiavreste smobilitato
loroavrebbero smobilitato
Subjunctive
6. Present
iosmobiliti
tusmobiliti
luismobiliti
noismobilitiamo
voismobilitiate
lorosmobilitino
13. Perfect
ioabbia smobilitato
tuabbia smobilitato
luiabbia smobilitato
noiabbiamo smobilitato
voiabbiate smobilitato
loroabbiano smobilitato
Imperfect
iosmobilitassi
tusmobilitassi
luismobilitasse
noismobilitassimo
voismobilitaste
lorosmobilitassero
Pluperfect indic. or Past perfect
ioavessi smobilitato
tuavessi smobilitato
luiavesse smobilitato
noiavessimo smobilitato
voiaveste smobilitato
loroavessero smobilitato
Imperative
Affirmative
tusmobilita
luismobiliti
noismobilitiamo
voismobilitate
lorosmobilitino
Dine siste søk