Italiensk-Norsk oversettelse av trasmutare

Oversettelse av ordet trasmutare fra italiensk til norsk, med synonymer, antonymer, verbbøying, uttale, anagrammer og eksempler på bruk.

trasmutare på norsk

trasmutare
tecnicoverb forvaltningsfirma
Liknende ord

 
 

trasmutare som verb
InfinitivPresent participlePartisipp
trasmutaretrasmutantetrasmutato
Indikativ
1. Presens
iotrasmuto
tutrasmuti
luitrasmuta
noitrasmutiamo
voitrasmutate
lorotrasmutano
8. Presens perfektum
ioho trasmutato
tuhai trasmutato
luiha trasmutato
noiabbiamo trasmutato
voiavete trasmutato
lorohanno trasmutato
2. Preteritum (Fortid)
iotrasmutavo
tutrasmutavi
luitrasmutava
noitrasmutavamo
voitrasmutavate
lorotrasmutavano
9. Preteritum perfektum (Pluskvamperfektum)
ioavevo trasmutato
tuavevi trasmutato
luiaveva trasmutato
noiavevamo trasmutato
voiavevate trasmutato
loroavevano trasmutato
4a. Presens futurum
iotrasmuterò
tutrasmuterai
luitrasmuterà
noitrasmuteremo
voitrasmuterete
lorotrasmuteranno
11a. Preteritum futurum
ioavrò trasmutato
tuavrai trasmutato
luiavrà trasmutato
noiavremo trasmutato
voiavrete trasmutato
loroavranno trasmutato
Simple past
iotrasmutai
tutrasmutasti
luitrasmutò
noitrasmutammo
voitrasmutaste
lorotrasmutarono
Past perfect
ioebbi trasmutato
tuavesti trasmutato
luiebbe trasmutato
noiavemmo trasmutato
voiaveste trasmutato
loroebbero trasmutato
Kondisjonalis
5. Presens futurum perfektum (Kondisjonalis I)
iotrasmuterei
tutrasmuteresti
luitrasmuterebbe
noitrasmuteremmo
voitrasmutereste
lorotrasmuterebbero
12. Preteritum futurum perfektum (Kondisjonalis II)
ioavrei trasmutato
tuavresti trasmutato
luiavrebbe trasmutato
noiavremmo trasmutato
voiavreste trasmutato
loroavrebbero trasmutato
Subjunctive
6. Present
iotrasmuti
tutrasmuti
luitrasmuti
noitrasmutiamo
voitrasmutiate
lorotrasmutino
13. Perfect
ioabbia trasmutato
tuabbia trasmutato
luiabbia trasmutato
noiabbiamo trasmutato
voiabbiate trasmutato
loroabbiano trasmutato
Imperfect
iotrasmutassi
tutrasmutassi
luitrasmutasse
noitrasmutassimo
voitrasmutaste
lorotrasmutassero
Pluperfect indic. or Past perfect
ioavessi trasmutato
tuavessi trasmutato
luiavesse trasmutato
noiavessimo trasmutato
voiaveste trasmutato
loroavessero trasmutato
Imperative
Affirmative
tutrasmuta
luitrasmuti
noitrasmutiamo
voitrasmutate
lorotrasmutino
Dine siste søk