Portugisisk-Norsk oversettelse av abnegar

Oversettelse av ordet abnegar fra portugisisk til norsk, med synonymer, antonymer, verbbøying, uttale, anagrammer og eksempler på bruk.

abnegar på norsk

abnegar
direitoverb avsverge seg, gi opp
Synonymer for abnegar
Liknende ord

 
 

abnegar som verb
InfinitivPartisippGerundio
abnegarabnegadoabnegando
Indikativ
1. Presens
euabnego
tuabnegas
eleabnega
nósabnegamos
  
elesabnegam
8. Presens perfektum
eutenho abnegado
voitens abnegado
eletem abnegado
nóstemos abnegado
  
elestêm abnegado
2. Preteritum (Fortid)
euabnegava
voiabnegavas
eleabnegava
nósabnegávamos
  
elesabnegavam
9. Preteritum perfektum (Pluskvamperfektum)
eutinha abnegado
voitinhas abnegado
eletinha abnegado
nóstínhamos abnegado
  
elestinham abnegado
4a. Presens futurum
euabnegarei
voiabnegarás
eleabnegará
nósabnegaremos
  
elesabnegarão
11a. Preteritum futurum
euterei abnegado
voiterás abnegado
eleterá abnegado
nósteremos abnegado
  
elesterão abnegado
Simple past
euabneguei
voiabnegaste
eleabnegou
nósabnegámos
  
elesabnegaram
Past perfect
euabnegara
voiabnegaras
eleabnegara
nósabnegáramos
  
elesabnegaram
Kondisjonalis
5. Presens futurum perfektum (Kondisjonalis I)
euabnegaria
voiabnegarias
eleabnegaria
nósabnegaríamos
  
elesabnegariam
12. Preteritum futurum perfektum (Kondisjonalis II)
euteria abnegado
voiterias abnegado
eleteria abnegado
nósteríamos abnegado
  
elesteriam abnegado
Konjunktiv
6. Presens
euabnegue
voiabnegues
eleabnegue
nósabneguemos
  
elesabneguem
13. Presens perfektum
eutenha abnegado
voitenhas abnegado
eletenha abnegado
nóstenhamos abnegado
  
elestenham abnegado
Preteritum (Fortid)
euabnegasse
voiabnegasses
eleabnegasse
nósabnegássemos
  
eles
Preteritum perfektum (Pluskvamperfektum)
eutivesse abnegado
voitivesses abnegado
eletivesse abnegado
nóstivéssemos abnegado
  
elestivessem abnegado
Presens futurum
euabnegar
voiabnegares
eleabnegar
nósabnegarmos
  
elesabnegarem
Preteritum futurum
eutiver abnegado
voitiveres abnegado
eletiver abnegado
nóstivermos abnegado
  
elestiverem abnegado
Imperativ
Bekreftende
tuabnega
eleabnegue
nósabneguemos
  
elesabneguem
Personal infinitive
Presens
euabnegar
tuabnegares
eleabnegar
nósabnegarmos
  
elesabnegarem
Presens perfektum
euter abnegado
tuteres abnegado
eleter abnegado
nóstermos abnegado
  
elesterem abnegado
Dine siste søk