Portugisisk-Svensk oversettelse av alucinar

Oversettelse av ordet alucinar fra portugisisk til svensk, med synonymer, antonymer, verbbøying, uttale, anagrammer og eksempler på bruk.

alucinar på svensk

alucinar
medicinaverb hallucinera, ha hallucinationer
Synonymer for alucinar
Liknende ord

 
 

alucinar som verb
InfinitivPartisippGerundio
alucinaralucinadoalucinando
Indikativ
1. Presens
eualucino
tualucinas
elealucina
nósalucinamos
  
elesalucinam
8. Presens perfektum
eutenho alucinado
voitens alucinado
eletem alucinado
nóstemos alucinado
  
elestêm alucinado
2. Preteritum (Fortid)
eualucinava
voialucinavas
elealucinava
nósalucinávamos
  
elesalucinavam
9. Preteritum perfektum (Pluskvamperfektum)
eutinha alucinado
voitinhas alucinado
eletinha alucinado
nóstínhamos alucinado
  
elestinham alucinado
4a. Presens futurum
eualucinarei
voialucinarás
elealucinará
nósalucinaremos
  
elesalucinarão
11a. Preteritum futurum
euterei alucinado
voiterás alucinado
eleterá alucinado
nósteremos alucinado
  
elesterão alucinado
Simple past
eualucinei
voialucinaste
elealucinou
nósalucinámos
  
elesalucinaram
Past perfect
eualucinara
voialucinaras
elealucinara
nósalucináramos
  
elesalucinaram
Kondisjonalis
5. Presens futurum perfektum (Kondisjonalis I)
eualucinaria
voialucinarias
elealucinaria
nósalucinaríamos
  
elesalucinariam
12. Preteritum futurum perfektum (Kondisjonalis II)
euteria alucinado
voiterias alucinado
eleteria alucinado
nósteríamos alucinado
  
elesteriam alucinado
Konjunktiv
6. Presens
eualucine
voialucines
elealucine
nósalucinemos
  
elesalucinem
13. Presens perfektum
eutenha alucinado
voitenhas alucinado
eletenha alucinado
nóstenhamos alucinado
  
elestenham alucinado
Preteritum (Fortid)
eualucinasse
voialucinasses
elealucinasse
nósalucinássemos
  
eles
Preteritum perfektum (Pluskvamperfektum)
eutivesse alucinado
voitivesses alucinado
eletivesse alucinado
nóstivéssemos alucinado
  
elestivessem alucinado
Presens futurum
eualucinar
voialucinares
elealucinar
nósalucinarmos
  
elesalucinarem
Preteritum futurum
eutiver alucinado
voitiveres alucinado
eletiver alucinado
nóstivermos alucinado
  
elestiverem alucinado
Imperativ
Bekreftende
tualucina
elealucine
nósalucinemos
  
elesalucinem
Personal infinitive
Presens
eualucinar
tualucinares
elealucinar
nósalucinarmos
  
elesalucinarem
Presens perfektum
euter alucinado
tuteres alucinado
eleter alucinado
nóstermos alucinado
  
elesterem alucinado
Dine siste søk