Portugisisk-Svensk oversettelse av anglicizar

Oversettelse av ordet anglicizar fra portugisisk til svensk, med synonymer, antonymer, verbbøying, uttale, anagrammer og eksempler på bruk.

anglicizar på svensk

anglicizar
geralverb anglisera, göra engelsk
Liknende ord

 
 

anglicizar som verb
InfinitivPartisippGerundio
anglicizaranglicizadoanglicizando
Indikativ
1. Presens
euanglicizo
tuanglicizas
eleangliciza
nósanglicizamos
  
elesanglicizam
8. Presens perfektum
eutenho anglicizado
voitens anglicizado
eletem anglicizado
nóstemos anglicizado
  
elestêm anglicizado
2. Preteritum (Fortid)
euanglicizava
voianglicizavas
eleanglicizava
nósanglicizávamos
  
elesanglicizavam
9. Preteritum perfektum (Pluskvamperfektum)
eutinha anglicizado
voitinhas anglicizado
eletinha anglicizado
nóstínhamos anglicizado
  
elestinham anglicizado
4a. Presens futurum
euanglicizarei
voianglicizarás
eleanglicizará
nósanglicizaremos
  
elesanglicizarão
11a. Preteritum futurum
euterei anglicizado
voiterás anglicizado
eleterá anglicizado
nósteremos anglicizado
  
elesterão anglicizado
Simple past
euanglicizei
voianglicizaste
eleanglicizou
nósanglicizámos
  
elesanglicizaram
Past perfect
euanglicizara
voianglicizaras
eleanglicizara
nósanglicizáramos
  
elesanglicizaram
Kondisjonalis
5. Presens futurum perfektum (Kondisjonalis I)
euanglicizaria
voianglicizarias
eleanglicizaria
nósanglicizaríamos
  
elesanglicizariam
12. Preteritum futurum perfektum (Kondisjonalis II)
euteria anglicizado
voiterias anglicizado
eleteria anglicizado
nósteríamos anglicizado
  
elesteriam anglicizado
Konjunktiv
6. Presens
euanglicize
voianglicizes
eleanglicize
nósanglicizemos
  
elesanglicizem
13. Presens perfektum
eutenha anglicizado
voitenhas anglicizado
eletenha anglicizado
nóstenhamos anglicizado
  
elestenham anglicizado
Preteritum (Fortid)
euanglicizasse
voianglicizasses
eleanglicizasse
nósanglicizássemos
  
eles
Preteritum perfektum (Pluskvamperfektum)
eutivesse anglicizado
voitivesses anglicizado
eletivesse anglicizado
nóstivéssemos anglicizado
  
elestivessem anglicizado
Presens futurum
euanglicizar
voianglicizares
eleanglicizar
nósanglicizarmos
  
elesanglicizarem
Preteritum futurum
eutiver anglicizado
voitiveres anglicizado
eletiver anglicizado
nóstivermos anglicizado
  
elestiverem anglicizado
Imperativ
Bekreftende
tuangliciza
eleanglicize
nósanglicizemos
  
elesanglicizem
Personal infinitive
Presens
euanglicizar
tuanglicizares
eleanglicizar
nósanglicizarmos
  
elesanglicizarem
Presens perfektum
euter anglicizado
tuteres anglicizado
eleter anglicizado
nóstermos anglicizado
  
elesterem anglicizado
Dine siste søk