Portugisisk-Svensk oversettelse av cobrar

Oversettelse av ordet cobrar fra portugisisk til svensk, med synonymer, antonymer, verbbøying, uttale, anagrammer og eksempler på bruk.

cobrar på svensk

cobrar
preçoverb uppskatta, värdera
  pagamentoverb inkassera
  mercadoriasverb ta betalt, notera
Liknende ord

 
 

cobrar som verb
InfinitivPartisippGerundio
cobrarcobradocobrando
Indikativ
1. Presens
eucobro
tucobras
elecobra
nóscobramos
  
elescobram
8. Presens perfektum
eutenho cobrado
voitens cobrado
eletem cobrado
nóstemos cobrado
  
elestêm cobrado
2. Preteritum (Fortid)
eucobrava
voicobravas
elecobrava
nóscobrávamos
  
elescobravam
9. Preteritum perfektum (Pluskvamperfektum)
eutinha cobrado
voitinhas cobrado
eletinha cobrado
nóstínhamos cobrado
  
elestinham cobrado
4a. Presens futurum
eucobrarei
voicobrarás
elecobrará
nóscobraremos
  
elescobrarão
11a. Preteritum futurum
euterei cobrado
voiterás cobrado
eleterá cobrado
nósteremos cobrado
  
elesterão cobrado
Simple past
eucobrei
voicobraste
elecobrou
nóscobrámos
  
elescobraram
Past perfect
eucobrara
voicobraras
elecobrara
nóscobráramos
  
elescobraram
Kondisjonalis
5. Presens futurum perfektum (Kondisjonalis I)
eucobraria
voicobrarias
elecobraria
nóscobraríamos
  
elescobrariam
12. Preteritum futurum perfektum (Kondisjonalis II)
euteria cobrado
voiterias cobrado
eleteria cobrado
nósteríamos cobrado
  
elesteriam cobrado
Konjunktiv
6. Presens
eucobre
voicobres
elecobre
nóscobremos
  
elescobrem
13. Presens perfektum
eutenha cobrado
voitenhas cobrado
eletenha cobrado
nóstenhamos cobrado
  
elestenham cobrado
Preteritum (Fortid)
eucobrasse
voicobrasses
elecobrasse
nóscobrássemos
  
eles
Preteritum perfektum (Pluskvamperfektum)
eutivesse cobrado
voitivesses cobrado
eletivesse cobrado
nóstivéssemos cobrado
  
elestivessem cobrado
Presens futurum
eucobrar
voicobrares
elecobrar
nóscobrarmos
  
elescobrarem
Preteritum futurum
eutiver cobrado
voitiveres cobrado
eletiver cobrado
nóstivermos cobrado
  
elestiverem cobrado
Imperativ
Bekreftende
tucobra
elecobre
nóscobremos
  
elescobrem
Personal infinitive
Presens
eucobrar
tucobrares
elecobrar
nóscobrarmos
  
elescobrarem
Presens perfektum
euter cobrado
tuteres cobrado
eleter cobrado
nóstermos cobrado
  
elesterem cobrado
Dine siste søk