Portugisisk-Svensk oversettelse av declinar

Oversettelse av ordet declinar fra portugisisk til svensk, med synonymer, antonymer, verbbøying, uttale, anagrammer og eksempler på bruk.

declinar på svensk

declinar
deteriorarverb försämras, förfalla, sjunka
  baixarverb avta, minska, försvinna, bortfalla
Synonymer for declinar
Liknende ord

 
 

declinar som verb
InfinitivPartisippGerundio
declinardeclinadodeclinando
Indikativ
1. Presens
eudeclino
tudeclinas
eledeclina
nósdeclinamos
  
elesdeclinam
8. Presens perfektum
eutenho declinado
voitens declinado
eletem declinado
nóstemos declinado
  
elestêm declinado
2. Preteritum (Fortid)
eudeclinava
voideclinavas
eledeclinava
nósdeclinávamos
  
elesdeclinavam
9. Preteritum perfektum (Pluskvamperfektum)
eutinha declinado
voitinhas declinado
eletinha declinado
nóstínhamos declinado
  
elestinham declinado
4a. Presens futurum
eudeclinarei
voideclinarás
eledeclinará
nósdeclinaremos
  
elesdeclinarão
11a. Preteritum futurum
euterei declinado
voiterás declinado
eleterá declinado
nósteremos declinado
  
elesterão declinado
Simple past
eudeclinei
voideclinaste
eledeclinou
nósdeclinámos
  
elesdeclinaram
Past perfect
eudeclinara
voideclinaras
eledeclinara
nósdeclináramos
  
elesdeclinaram
Kondisjonalis
5. Presens futurum perfektum (Kondisjonalis I)
eudeclinaria
voideclinarias
eledeclinaria
nósdeclinaríamos
  
elesdeclinariam
12. Preteritum futurum perfektum (Kondisjonalis II)
euteria declinado
voiterias declinado
eleteria declinado
nósteríamos declinado
  
elesteriam declinado
Konjunktiv
6. Presens
eudecline
voideclines
eledecline
nósdeclinemos
  
elesdeclinem
13. Presens perfektum
eutenha declinado
voitenhas declinado
eletenha declinado
nóstenhamos declinado
  
elestenham declinado
Preteritum (Fortid)
eudeclinasse
voideclinasses
eledeclinasse
nósdeclinássemos
  
eles
Preteritum perfektum (Pluskvamperfektum)
eutivesse declinado
voitivesses declinado
eletivesse declinado
nóstivéssemos declinado
  
elestivessem declinado
Presens futurum
eudeclinar
voideclinares
eledeclinar
nósdeclinarmos
  
elesdeclinarem
Preteritum futurum
eutiver declinado
voitiveres declinado
eletiver declinado
nóstivermos declinado
  
elestiverem declinado
Imperativ
Bekreftende
tudeclina
eledecline
nósdeclinemos
  
elesdeclinem
Personal infinitive
Presens
eudeclinar
tudeclinares
eledeclinar
nósdeclinarmos
  
elesdeclinarem
Presens perfektum
euter declinado
tuteres declinado
eleter declinado
nóstermos declinado
  
elesterem declinado
Dine siste søk