Portugisisk-Svensk oversettelse av procriar

Oversettelse av ordet procriar fra portugisisk til svensk, med synonymer, antonymer, verbbøying, uttale, anagrammer og eksempler på bruk.

procriar på svensk

procriar
cavaloverb bli far till
  biologiaverb avla, fortplanta sig
Liknende ord

 
 

procriar som verb
InfinitivPartisippGerundio
procriarprocriadoprocriando
Indikativ
1. Presens
euprocrio
tuprocrias
eleprocria
nósprocriamos
  
elesprocriam
8. Presens perfektum
eutenho procriado
voitens procriado
eletem procriado
nóstemos procriado
  
elestêm procriado
2. Preteritum (Fortid)
euprocriava
voiprocriavas
eleprocriava
nósprocriávamos
  
elesprocriavam
9. Preteritum perfektum (Pluskvamperfektum)
eutinha procriado
voitinhas procriado
eletinha procriado
nóstínhamos procriado
  
elestinham procriado
4a. Presens futurum
euprocriarei
voiprocriarás
eleprocriará
nósprocriaremos
  
elesprocriarão
11a. Preteritum futurum
euterei procriado
voiterás procriado
eleterá procriado
nósteremos procriado
  
elesterão procriado
Simple past
euprocriei
voiprocriaste
eleprocriou
nósprocriámos
  
elesprocriaram
Past perfect
euprocriara
voiprocriaras
eleprocriara
nósprocriáramos
  
elesprocriaram
Kondisjonalis
5. Presens futurum perfektum (Kondisjonalis I)
euprocriaria
voiprocriarias
eleprocriaria
nósprocriaríamos
  
elesprocriariam
12. Preteritum futurum perfektum (Kondisjonalis II)
euteria procriado
voiterias procriado
eleteria procriado
nósteríamos procriado
  
elesteriam procriado
Konjunktiv
6. Presens
euprocrie
voiprocries
eleprocrie
nósprocriemos
  
elesprocriem
13. Presens perfektum
eutenha procriado
voitenhas procriado
eletenha procriado
nóstenhamos procriado
  
elestenham procriado
Preteritum (Fortid)
euprocriasse
voiprocriasses
eleprocriasse
nósprocriássemos
  
eles
Preteritum perfektum (Pluskvamperfektum)
eutivesse procriado
voitivesses procriado
eletivesse procriado
nóstivéssemos procriado
  
elestivessem procriado
Presens futurum
euprocriar
voiprocriares
eleprocriar
nósprocriarmos
  
elesprocriarem
Preteritum futurum
eutiver procriado
voitiveres procriado
eletiver procriado
nóstivermos procriado
  
elestiverem procriado
Imperativ
Bekreftende
tuprocria
eleprocrie
nósprocriemos
  
elesprocriem
Personal infinitive
Presens
euprocriar
tuprocriares
eleprocriar
nósprocriarmos
  
elesprocriarem
Presens perfektum
euter procriado
tuteres procriado
eleter procriado
nóstermos procriado
  
elesterem procriado
Dine siste søk