Spansk-Norsk oversettelse av adivinar

Oversettelse av ordet adivinar fra spansk til norsk, med synonymer, antonymer, verbbøying, uttale, anagrammer og eksempler på bruk.

adivinar på norsk

adivinar
generalverb gjette
Synonymer for adivinar
Liknende ord

 
 

adivinar som verb
InfinitivGerundioPartisipp
adivinaradivinandoadivinado
Indikativ
1. Presens
yoadivino
tuadivinas
eladivina
nosotrosadivinamos
vosotrosadivináis
ellosadivinan
8. Presens perfektum
yohe adivinado
tuhas adivinado
elha adivinado
nosotroshemos adivinado
vosotroshabéis adivinado
elloshan adivinado
2. Preteritum (Fortid)
yoadivinaba
tuadivinabas
eladivinaba
nosotrosadivinábamos
vosotrosadivinabais
ellosadivinaban
9. Preteritum perfektum (Pluskvamperfektum)
yohabía adivinado
tuhabías adivinado
elhabía adivinado
nosotroshabíamos adivinado
vosotroshabíais adivinado
elloshabían adivinado
3. Preterit
yoadiviné
tuadivinaste
eladivinó
nosotrosadivinamos
vosotrosadivinasteis
ellosadivinaron
10. Past preterit
yohube adivinado
tuhubiste adivinado
elhubo adivinado
nosotroshubimos adivinado
vosotroshubisteis adivinado
elloshubieron adivinado
4a. Presens futurum
yoadivinaré
tuadivinarás
eladivinará
nosotrosadivinaremos
vosotrosadivinaréis
ellosadivinarán
11a. Preteritum futurum
yohabré adivinado
tuhabrás adivinado
elhabrá adivinado
nosotroshabremos adivinado
vosotroshabréis adivinado
elloshabrán adivinado
Kondisjonalis
5. Presens futurum perfektum (Kondisjonalis I)
yoadivinaría
tuadivinarías
eladivinaría
nosotrosadivinaríamos
vosotrosadivinaríais
ellosadivinarían
12. Preteritum futurum perfektum (Kondisjonalis II)
yohabría adivinado
tuhabrías adivinado
elhabría adivinado
nosotroshabríamos adivinado
vosotroshabríais adivinado
elloshabrían adivinado
Subjunctive
6. Subject
yoadivine
tuadivines
eladivine
nosotrosadivinemos
vosotrosadivinéis
ellosadivinen
13. Present perfect
yohaya adivinado
tuhayas adivinado
elhaya adivinado
nosotroshayamos adivinado
vosotroshayáis adivinado
elloshayan adivinado
7a. Imperfect or Past subjunctive
yoadivinara
tuadivinaras
eladivinara
nosotrosadivináramos
vosotrosadivinarais
ellosadivinaran
14a. Plusperfect or Past perf. subjunctive
yohubiera adivinado
tuhubieras adivinado
elhubiera adivinado
nosotroshubiéramos adivinado
vosotroshubierais adivinado
elloshubieran adivinado
7b. - Or - (Possible to use both)
yoadivinase
tuadivinases
eladivinase
nosotrosadivinásemos
vosotrosadivinaseis
ellosadivinasen
14b. - Or - (Possible to use both)
yohubiese adivinado
tuhubieses adivinado
elhubiese adivinado
nosotroshubiésemos adivinado
vosotroshubieseis adivinado
elloshubiesen adivinado
Imperativ
Bekreftende
tuadivina
eladivine
nosotrosadivinemos
vosotrosadivinad
ellosadivinen
Nektende
tuno adivines
elno adivine
nosotrosno adivinemos
vosotrosno adivinéis
ellosno adivinen
Dine siste søk