Spansk-Norsk oversettelse av impedir

 
 

impedir som verb
InfinitivGerundioPartisipp
impedirimpidiendoimpedido
Indikativ
1. Presens
yoimpido
tuimpides
elimpide
nosotrosimpedimos
vosotrosimpedís
ellosimpiden
8. Presens perfektum
yohe impedido
tuhas impedido
elha impedido
nosotroshemos impedido
vosotroshabéis impedido
elloshan impedido
2. Preteritum (Fortid)
yoimpedía
tuimpedías
elimpedía
nosotrosimpedíamos
vosotrosimpedíais
ellosimpedían
9. Preteritum perfektum (Pluskvamperfektum)
yohabía impedido
tuhabías impedido
elhabía impedido
nosotroshabíamos impedido
vosotroshabíais impedido
elloshabían impedido
3. Preterit
yoimpedí
tuimpediste
elimpidió
nosotrosimpedimos
vosotrosimpedisteis
ellosimpidieron
10. Past preterit
yohube impedido
tuhubiste impedido
elhubo impedido
nosotroshubimos impedido
vosotroshubisteis impedido
elloshubieron impedido
4a. Presens futurum
yoimpediré
tuimpedirás
elimpedirá
nosotrosimpediremos
vosotrosimpediréis
ellosimpedirán
11a. Preteritum futurum
yohabré impedido
tuhabrás impedido
elhabrá impedido
nosotroshabremos impedido
vosotroshabréis impedido
elloshabrán impedido
Kondisjonalis
5. Presens futurum perfektum (Kondisjonalis I)
yoimpediría
tuimpedirías
elimpediría
nosotrosimpediríamos
vosotrosimpediríais
ellosimpedirían
12. Preteritum futurum perfektum (Kondisjonalis II)
yohabría impedido
tuhabrías impedido
elhabía impedido
nosotroshabríamos impedido
vosotroshabríais impedido
elloshabrían impedido
Subjunctive
6. Subject
yoimpida
tuimpidas
elimpida
nosotrosimpidamos
vosotrosimpidáis
ellosimpidan
13. Present perfect
yohaya impedido
tuhayas impedido
elhaya impedido
nosotroshayamos impedido
vosotroshayáis impedido
elloshayan impedido
7a. Imperfect or Past subjunctive
yoimpidiera
tuimpidieras
elimpidiera
nosotrosimpidiéramos
vosotrosimpidierais
ellosimpidieran
14a. Plusperfect or Past perf. subjunctive
yohubiera impedido
tuhubieras impedido
elhubiera impedido
nosotroshubiéramos impedido
vosotroshubierais impedido
elloshubieran impedido
7b. - Or - (Possible to use both)
yoimpidiese
tuimpidieses
elimpidiese
nosotrosimpidiésemos
vosotrosimpidieseis
ellosimpidiesen
14b. - Or - (Possible to use both)
yohubiese impedido
tuhubieses impedido
elhubiese impedido
nosotroshubiésemos impedido
vosotroshubieseis impedido
elloshubiesen impedido
Imperativ
Bekreftende
tuimpide
elimpida
nosotrosimpidamos
vosotrosimpedid
ellosimpidan
Nektende
tuno impidas
elno impida
nosotrosno impidamos
vosotrosno impidáis
ellosno impidan
Dine siste søk