Spansk-Norsk oversettelse av invalidar

Oversettelse av ordet invalidar fra spansk til norsk, med synonymer, antonymer, verbbøying, uttale, anagrammer og eksempler på bruk.

invalidar på norsk

invalidar
leyesverb annullere, oppheve, oppløse, avskaffe
  cancelarverb annullere, oppheve, ugyldigerklære
Liknende ord

 
 

invalidar som verb
InfinitivGerundioPartisipp
invalidarinvalidandoinvalidado
Indikativ
1. Presens
yoinvalido
tuinvalidas
elinvalida
nosotrosinvalidamos
vosotrosinvalidáis
ellosinvalidan
8. Presens perfektum
yohe invalidado
tuhas invalidado
elha invalidado
nosotroshemos invalidado
vosotroshabéis invalidado
elloshan invalidado
2. Preteritum (Fortid)
yoinvalidaba
tuinvalidabas
elinvalidaba
nosotrosinvalidábamos
vosotrosinvalidabais
ellosinvalidaban
9. Preteritum perfektum (Pluskvamperfektum)
yohabía invalidado
tuhabías invalidado
elhabía invalidado
nosotroshabíamos invalidado
vosotroshabíais invalidado
elloshabían invalidado
3. Preterit
yoinvalidé
tuinvalidaste
elinvalidó
nosotrosinvalidamos
vosotrosinvalidasteis
ellosinvalidaron
10. Past preterit
yohube invalidado
tuhubiste invalidado
elhubo invalidado
nosotroshubimos invalidado
vosotroshubisteis invalidado
elloshubieron invalidado
4a. Presens futurum
yoinvalidaré
tuinvalidarás
elinvalidará
nosotrosinvalidaremos
vosotrosinvalidaréis
ellosinvalidarán
11a. Preteritum futurum
yohabré invalidado
tuhabrás invalidado
elhabrá invalidado
nosotroshabremos invalidado
vosotroshabréis invalidado
elloshabrán invalidado
Kondisjonalis
5. Presens futurum perfektum (Kondisjonalis I)
yoinvalidaría
tuinvalidarías
elinvalidaría
nosotrosinvalidaríamos
vosotrosinvalidaríais
ellosinvalidarían
12. Preteritum futurum perfektum (Kondisjonalis II)
yohabría invalidado
tuhabrías invalidado
elhabría invalidado
nosotroshabríamos invalidado
vosotroshabríais invalidado
elloshabrían invalidado
Subjunctive
6. Subject
yoinvalide
tuinvalides
elinvalide
nosotrosinvalidemos
vosotrosinvalidéis
ellosinvaliden
13. Present perfect
yohaya invalidado
tuhayas invalidado
elhaya invalidado
nosotroshayamos invalidado
vosotroshayáis invalidado
elloshayan invalidado
7a. Imperfect or Past subjunctive
yoinvalidara
tuinvalidaras
elinvalidara
nosotrosinvalidáramos
vosotrosinvalidarais
ellosinvalidaran
14a. Plusperfect or Past perf. subjunctive
yohubiera invalidado
tuhubieras invalidado
elhubiera invalidado
nosotroshubiéramos invalidado
vosotroshubierais invalidado
elloshubieran invalidado
7b. - Or - (Possible to use both)
yoinvalidase
tuinvalidases
elinvalidase
nosotrosinvalidásemos
vosotrosinvalidaseis
ellosinvalidasen
14b. - Or - (Possible to use both)
yohubiese invalidado
tuhubieses invalidado
elhubiese invalidado
nosotroshubiésemos invalidado
vosotroshubieseis invalidado
elloshubiesen invalidado
Imperativ
Bekreftende
tuinvalida
elinvalide
nosotrosinvalidemos
vosotrosinvalidad
ellosinvaliden
Nektende
tuno invalides
elno invalide
nosotrosno invalidemos
vosotrosno invalidéis
ellosno invaliden
Dine siste søk