Spansk-Svensk oversettelse av abjurar

Oversettelse av ordet abjurar fra spansk til svensk, med synonymer, antonymer, verbbøying, uttale, anagrammer og eksempler på bruk.

abjurar på svensk

abjurar
generalverb avsvärja
  religiónverb avsvärja, förneka
Synonymer for abjurar
Liknende ord

 
 

abjurar som verb
InfinitivGerundioPartisipp
abjurarabjurandoabjurado
Indikativ
1. Presens
yoabjuro
tuabjuras
elabjura
nosotrosabjuramos
vosotrosabjuráis
ellosabjuran
8. Presens perfektum
yohe abjurado
tuhas abjurado
elha abjurado
nosotroshemos abjurado
vosotroshabéis abjurado
elloshan abjurado
2. Preteritum (Fortid)
yoabjuraba
tuabjurabas
elabjuraba
nosotrosabjurábamos
vosotrosabjurabais
ellosabjuraban
9. Preteritum perfektum (Pluskvamperfektum)
yohabía abjurado
tuhabías abjurado
elhabía abjurado
nosotroshabíamos abjurado
vosotroshabíais abjurado
elloshabían abjurado
3. Preterit
yoabjuré
tuabjuraste
elabjuró
nosotrosabjuramos
vosotrosabjurasteis
ellosabjuraron
10. Past preterit
yohube abjurado
tuhubiste abjurado
elhubo abjurado
nosotroshubimos abjurado
vosotroshubisteis abjurado
elloshubieron abjurado
4a. Presens futurum
yoabjuraré
tuabjurarás
elabjurará
nosotrosabjuraremos
vosotrosabjuraréis
ellosabjurarán
11a. Preteritum futurum
yohabré abjurado
tuhabrás abjurado
elhabrá abjurado
nosotroshabremos abjurado
vosotroshabréis abjurado
elloshabrán abjurado
Kondisjonalis
5. Presens futurum perfektum (Kondisjonalis I)
yoabjuraría
tuabjurarías
elabjuraría
nosotrosabjuraríamos
vosotrosabjuraríais
ellosabjurarían
12. Preteritum futurum perfektum (Kondisjonalis II)
yohabría abjurado
tuhabrías abjurado
elhabría abjurado
nosotroshabríamos abjurado
vosotroshabríais abjurado
elloshabrían abjurado
Subjunctive
6. Subject
yoabjure
tuabjures
elabjure
nosotrosabjuremos
vosotrosabjuréis
ellosabjuren
13. Present perfect
yohaya abjurado
tuhayas abjurado
elhaya abjurado
nosotroshayamos abjurado
vosotroshayáis abjurado
elloshayan abjurado
7a. Imperfect or Past subjunctive
yoabjurara
tuabjuraras
elabjurara
nosotrosabjuráramos
vosotrosabjurarais
ellosabjuraran
14a. Plusperfect or Past perf. subjunctive
yohubiera abjurado
tuhubieras abjurado
elhubiera abjurado
nosotroshubiéramos abjurado
vosotroshubierais abjurado
elloshubieran abjurado
7b. - Or - (Possible to use both)
yoabjurase
tuabjurases
elabjurase
nosotrosabjurásemos
vosotrosabjuraseis
ellosabjurasen
14b. - Or - (Possible to use both)
yohubiese abjurado
tuhubieses abjurado
elhubiese abjurado
nosotroshubiésemos abjurado
vosotroshubieseis abjurado
elloshubiesen abjurado
Imperativ
Bekreftende
tuabjura
elabjure
nosotrosabjuremos
vosotrosabjurad
ellosabjuren
Nektende
tuno abjures
elno abjure
nosotrosno abjuremos
vosotrosno abjuréis
ellosno abjuren
Dine siste søk