Spansk-Svensk oversettelse av hormiguear

Oversettelse av ordet hormiguear fra spansk til svensk, med synonymer, antonymer, verbbøying, uttale, anagrammer og eksempler på bruk.

hormiguear på svensk

hormiguear
miembrosverb sticka
  multitudverb svärma
Synonymer for hormiguear
Liknende ord

 
 

hormiguear som verb
InfinitivGerundioPartisipp
hormiguearhormigueandohormigueado
Indikativ
1. Presens
yohormigueo
tuhormigueas
elhormiguea
nosotroshormigueamos
vosotroshormigueáis
elloshormiguean
8. Presens perfektum
yohe hormigueado
tuhas hormigueado
elha hormigueado
nosotroshemos hormigueado
vosotroshabéis hormigueado
elloshan hormigueado
2. Preteritum (Fortid)
yohormigueaba
tuhormigueabas
elhormigueaba
nosotroshormigueábamos
vosotroshormigueabais
elloshormigueaban
9. Preteritum perfektum (Pluskvamperfektum)
yohabía hormigueado
tuhabías hormigueado
elhabía hormigueado
nosotroshabíamos hormigueado
vosotroshabíais hormigueado
elloshabían hormigueado
3. Preterit
yohormigueé
tuhormigueaste
elhormigueó
nosotroshormigueamos
vosotroshormigueasteis
elloshormiguearon
10. Past preterit
yohube hormigueado
tuhubiste hormigueado
elhubo hormigueado
nosotroshubimos hormigueado
vosotroshubisteis hormigueado
elloshubieron hormigueado
4a. Presens futurum
yohormiguearé
tuhormiguearás
elhormigueará
nosotroshormiguearemos
vosotroshormiguearéis
elloshormiguearán
11a. Preteritum futurum
yohabré hormigueado
tuhabrás hormigueado
elhabrá hormigueado
nosotroshabremos hormigueado
vosotroshabréis hormigueado
elloshabrán hormigueado
Kondisjonalis
5. Presens futurum perfektum (Kondisjonalis I)
yohormiguearía
tuhormiguearías
elhormiguearía
nosotroshormiguearíamos
vosotroshormiguearíais
elloshormiguearían
12. Preteritum futurum perfektum (Kondisjonalis II)
yohabría hormigueado
tuhabrías hormigueado
elhabría hormigueado
nosotroshabríamos hormigueado
vosotroshabríais hormigueado
elloshabrían hormigueado
Subjunctive
6. Subject
yohormiguee
tuhormiguees
elhormiguee
nosotroshormigueemos
vosotroshormigueéis
elloshormigueen
13. Present perfect
yohaya hormigueado
tuhayas hormigueado
elhaya hormigueado
nosotroshayamos hormigueado
vosotroshayáis hormigueado
elloshayan hormigueado
7a. Imperfect or Past subjunctive
yohormigueara
tuhormiguearas
elhormigueara
nosotroshormigueáramos
vosotroshormiguearais
elloshormiguearan
14a. Plusperfect or Past perf. subjunctive
yohubiera hormigueado
tuhubieras hormigueado
elhubiera hormigueado
nosotroshubiéramos hormigueado
vosotroshubierais hormigueado
elloshubieran hormigueado
7b. - Or - (Possible to use both)
yohormiguease
tuhormigueases
elhormiguease
nosotroshormigueásemos
vosotroshormigueaseis
elloshormigueasen
14b. - Or - (Possible to use both)
yohubiese hormigueado
tuhubieses hormigueado
elhubiese hormigueado
nosotroshubiésemos hormigueado
vosotroshubieseis hormigueado
elloshubiesen hormigueado
Imperativ
Bekreftende
tuhormiguea
elhormiguee
nosotroshormigueemos
vosotroshormiguead
elloshormigueen
Nektende
tuno hormiguees
elno hormiguee
nosotrosno hormigueemos
vosotrosno hormigueéis
ellosno hormigueen
Dine siste søk