Spansk-Svensk oversettelse av lacrar

Oversettelse av ordet lacrar fra spansk til svensk, med synonymer, antonymer, verbbøying, uttale, anagrammer og eksempler på bruk.

lacrar på svensk

lacrar
letraverb försegla
Synonymer for lacrar
Liknende ord

 
 

lacrar som verb
InfinitivGerundioPartisipp
lacrarlacrandolacrado
Indikativ
1. Presens
yolacro
tulacras
ellacra
nosotroslacramos
vosotroslacráis
elloslacran
8. Presens perfektum
yohe lacrado
tuhas lacrado
elha lacrado
nosotroshemos lacrado
vosotroshabéis lacrado
elloshan lacrado
2. Preteritum (Fortid)
yolacraba
tulacrabas
ellacraba
nosotroslacrábamos
vosotroslacrabais
elloslacraban
9. Preteritum perfektum (Pluskvamperfektum)
yohabía lacrado
tuhabías lacrado
elhabía lacrado
nosotroshabíamos lacrado
vosotroshabíais lacrado
elloshabían lacrado
3. Preterit
yolacré
tulacraste
ellacró
nosotroslacramos
vosotroslacrasteis
elloslacraron
10. Past preterit
yohube lacrado
tuhubiste lacrado
elhubo lacrado
nosotroshubimos lacrado
vosotroshubisteis lacrado
elloshubieron lacrado
4a. Presens futurum
yolacraré
tulacrarás
ellacrará
nosotroslacraremos
vosotroslacraréis
elloslacrarán
11a. Preteritum futurum
yohabré lacrado
tuhabrás lacrado
elhabrá lacrado
nosotroshabremos lacrado
vosotroshabréis lacrado
elloshabrán lacrado
Kondisjonalis
5. Presens futurum perfektum (Kondisjonalis I)
yolacraría
tulacrarías
ellacraría
nosotroslacraríamos
vosotroslacraríais
elloslacrarían
12. Preteritum futurum perfektum (Kondisjonalis II)
yohabría lacrado
tuhabrías lacrado
elhabría lacrado
nosotroshabríamos lacrado
vosotroshabríais lacrado
elloshabrían lacrado
Subjunctive
6. Subject
yolacre
tulacres
ellacre
nosotroslacremos
vosotroslacréis
elloslacren
13. Present perfect
yohaya lacrado
tuhayas lacrado
elhaya lacrado
nosotroshayamos lacrado
vosotroshayáis lacrado
elloshayan lacrado
7a. Imperfect or Past subjunctive
yolacrara
tulacraras
ellacrara
nosotroslacráramos
vosotroslacrarais
elloslacraran
14a. Plusperfect or Past perf. subjunctive
yohubiera lacrado
tuhubieras lacrado
elhubiera lacrado
nosotroshubiéramos lacrado
vosotroshubierais lacrado
elloshubieran lacrado
7b. - Or - (Possible to use both)
yolacrase
tulacrases
ellacrase
nosotroslacrásemos
vosotroslacraseis
elloslacrasen
14b. - Or - (Possible to use both)
yohubiese lacrado
tuhubieses lacrado
elhubiese lacrado
nosotroshubiésemos lacrado
vosotroshubieseis lacrado
elloshubiesen lacrado
Imperativ
Bekreftende
tulacra
ellacre
nosotroslacremos
vosotroslacrad
elloslacren
Nektende
tuno lacres
elno lacre
nosotrosno lacremos
vosotrosno lacréis
ellosno lacren
Dine siste søk